Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení druhého HDD

Potřebuji si pri připojit druhý HDD. Je na něm nefunkční Windows a nějaká data. Možná že odešel úplně ale chci se podívat jestli tam aspoň něco nezbylo. Když ho však připojím jako Primary Slave a spouštím Windows z Primary Master objeví se modrá obrazovka nějaký nápis crash dump a ještě něco a Windows nenaběhne. Dá se druhý disk nějak připojit aby neovlivňoval běh systému a třeba se s něj dalo jen něco přečíst ?

Urcite je to systemovy disk? Ten 1-st Boot Device byva oznacen jako "HDD0". HDD0 je ovsem disk na "nejnizsim" SATA radici (kanalu). Napr. mel-li jsi svuj sys disk na SATA 3, byl (jako jediny hadr v PC) oznacen za HDD0. Pridal-li jsi ale dalsi disk na SATA 2 (1, 0), je tento BIOSem automaticky rozpoznan jako HDD0, tvuj sys disk se "posune" na HDD1.

Vypisuje-li ale tvuj BIOS primo typ a vyrobce disku (nikoliv HDDxx), mas to zrejme spravne.