Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno MS Access 2007 a změna hodnoty v tabulce

Tabulka „STAV“ v MS Access, obsahuje sloupec „DRT“ v něm se objevují hodnoty 39850. Rád bych automaticky po spuštění databáze Access změnil tyto hodnoty na 43230. V MS Excel to umím, ale kuli propojení na zdroj dat je to nepoužitelné.
Díky moc za rady M.

Jedna z možností je, že vytvoříš makro. Vlož akci "SpustitSQL" a zadej příkaz UPDATE STAV SET STAV.DRT = 43230 WHERE (((STAV.DRT)=39850)); (aktualizační dotaz).
Makro přejmenuj na AutoExec. Pokud nechceš zobrazovat systémové zprávy, vlož před akci "SpustitSQL" akci "NastavitVarování" na NE a po akci "SpustitSQL" akci "NastavitVarování" na ANO.