Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kterou grafiku - radeon 3870 ?

Kamarád se nemůže rozhodnout a já taky ne - i když mu mám poradit

1. PowerColor HD3870 LF A67D-TE3 512MB, PCI-E - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=5128 7
2. PowerColor AX3870 512MD4-PH 512MB, PCI-E - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=5176 9
3. GIGABYTE Radeon HD 3870, 512MB DDR3, -http://pc.itek.cz/pci-express-amd-ati-hd-3870/6098 30-GIGABYTE-Radeon-HD-3870

Toho Gigabita mám a jsem s ním docela spokojen, jen má trochu hlučnější chladič, který nejde regulovat, ta druhá powerolor je vlastně trochu přetaktovaná ta první s lepším chladičem, oproti gigabytu mají ddr4 paměti - vůbec nedokážu posoudit jak moc velká je to výhoda. Nechám si poradit.

A proč chceš ještě dnes tu řadu 38? není lepší se podívat po novější řadě? 4670,4830,4850,4870 , ( má přijít 4890 ) Je to Seřazeno podle výkonu.Jinak do jaké sestavy to má přijít?

Jenom ti řeknu, že ATI HD 4670 plně konkuruje ATI HD 3850. ( a navíc nemá přídavné napájení !)Takže bych si kup tvojí 3870 hodně rozmyslel. Otázka druhá je finanční možnost.

http://www.ddworld.cz/images/stories/grafiky/HD%20 4830/celkem-vykon.png

je to do mb od Asus m2n-e , procesor athlon 5400+ ee. Ta deska je tam hodně dlouho, byl vyměněn procesor posíleny paměti. O té 4670 jsem taky krátce uvažoval, ale výkonově jsou stejné, ale ten zdroj (bezemený 400w) jestli to útahne to opravdu nevím.
Jak jsem psal první problém jsou peníze, a druhým, že to není jen má volba.
Kouknu se za kolik se prodává ta 4670 a uvidím.

Ta 4670 bere něco kolem 75W maximálně(protože nemá přídavné napájení...).
já ji teďka kupoval od Asusu.

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6004 3

Řekl bych, že větrák je docela povedenej..není tolik slyšet....
Stojí tedy +- za 2000Kč. Jinak co to máš zdroj? Pokud je to kvalitní (KME,Eurocase nepovažuji za kvalitu. Kvalitní zdroje jsou třeba Enermax,Seasonic,Forton...), tak by to utáhnout měl.

Já vím. 3870 překonává až 4830... a ta už vyjde kolem 3 tisíc...
Ještě bych se tě rád zeptal,jaký máš monitor? kolika palcový? Ta HD 4670 je tedy relativně dobrá při rozlišení 1440 x900 a 4x AA...
Samozřejmě každá hra je originál. každá je jinak optimalizována. Třeba mě potěšilo jak s ní rozběhám Race driver - GRID, protože ta hra je dobře optimalizována a má slušnou grafiku. Co se ale vůbec nepovedlo, tak to je GTA IV.Tam by jsi si moc nezahrál.

Jasně, jsem si vědom, že sběrnice má vliv na výkon. Ale je otázka jestli by byl rozdíl poznat, kdyby tato "levná" karta měla 256 bit sběrnici.Něco jiného jsou High-endové karty(ati HD 4870 X2). Ale v tomto případě by sběrnice na 100% využita nebyla.