Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém se spuštěním her

Zdravíčko,

Mám následující pro mě jako modaře velice závažný problém...předem děkuji za případné rady.

Nedávno jsem ozkoušel prográmek Driver Genius - ten mi nalezl 10chyb v ovladačích, následovalo zálohavání - download a instalace ovladačů...vše fungovalo v pořádku až na to, že internet nešel a zvuk, naisnataloval jsem tedy ovladače zpět z originálního DVD...vše proběhlo v pořádku, ale s jediným problémem - vše funguje tak jak má až do chvíle než chci zapnout Oblivion, Rise of The Argonauts nebo Fallout 3 - zamrznou ještě před spuštěním a následuje jen - program neodpovída a typické neodesílat. Kupodivu Zaklínaš normálně běží. (vše originálky) Vše jsem tedy sám přeinstaloval ručně. Bohužel problém přetrval a tak jsem se pustil do reinstalace windows...vše proběhlo v pořádku, ale jaké bylo moje nemilé překvapení když Oblivion zase nešel spustit :(

Driver Genius je strasliva vec (tolik pocitadel nezbori ani lama-mamlas osobne). Napada me, ze ty ovladace z CD budou zastarale. Zkousel's stahnout aktualni? A co sprava HW - zadny nechutny znak (zluty otaznik, vykricnik)?

Uh a to měl kopu doporučení, ehm :( No, pokračoval jsem tak že jsem zkusil ještě přeinstalovat drivery na MB z orig CD, při první rebootu vyskočila hláška něco o nenaistalovaném ADI, ale po dalším restartu vše v pořádku...hry stále nejdou, ale co je zvláštní tak v Správce zařízení mám tři otazníky, vím že jedno je TV karta, která za to ale snad nemůže, bohužel zaboha nemohu přijít na to co jsou ty další dva...jedná se o multimediální zařízení...na netu nic nenešlo ani na systémových CD přiložených k PC :-/ Jě nějaký způsob jak zjistit co to je? Třeba nějaký ověřený program?

Vše co jsi popsal provedeno, přesně build z listopadu 2008 a problém přetrvává...zpráva pomocí Everestu se zasekne zase na DirectX vstup....ovladače na grafiku mám ozkoušené...jak z přibaleného CD tak nejnovější. A popravdě nevím, ale pravděpodobně ano, většina nových her využívá Direct a ne OpenGL

Takže všem děkuji za rady, on to vážně byl tablet...pravděpodobně ovladače k němu. Ale teď co s tím? Není to žádný pofidérní tablet...bohužel i po odstranění ovladačů ale hlasí Dxdiag stejnou chybu, hlavně ale že hry jdou :)

jedná se o tento tablet:

http://www.geniusnet.com/geniusOnline/online.porta l?_nfpb=true&productPortlet_actionOverride=%2Fport lets%2FproductArea%2Fproduct%2FquerySection&_windo wLabel=productPortlet&productPortletproductId=6721 82&productPortletsectionId=672184&_pageLabel=produ ctPage&test=portlet-action

To netuším. Kdysi jsem měl od geniusu jen obyčejnou myš a jejich ovladače a SW k myši byly totálně na prdlačku. To mi stačilo a zkušenosti jiných mi stačí na to, abych si od Geniusu koupil nanejvýš repráky, který ovladače nepotřebujou (a stejně v nich po tejdnu prdnul filtrační kondík).
Asi bych ten tablet prodal a koupil něco jinýho.

"Není to žádný pofidérní tablet" - vsetko od firmy genius je pofiderne.

Skusit nainstalovat aktualne (najnovsie) verzie vsetkych ovladacov, hlavne k zakl.doske (a aby neboli ziadne zlte veci v spravcovi zariadeni, ovladace pouzijes z webov vyrobcov zakl.dosky a vsetkych kariet co mas v PC, nemusis zistovat co presne je zlty otaznik, Win si priradi ovladace sam po nainstalovani), a aj najnovsie DirectX runtime z www.microsoft.com.
Pozriet si aj web geniusu ci tam neni novsi ovladac alebo radsej vobec genius ovladace nikdy neinstalovat ale pouzivat nejake standardne co ma Windows v sebe.