Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem usb2.0,PCI karta

Dobrý den předem děkuji za odpověď.Mám v počítači usb 1.1 PCI kartu a chtěl bych jí vyměnit za usb 2.0 PCI kartu.Mám totiž přes usb port připojenej usb modem od ufona a teď my to jede hrozně pomalu.Ale nevím která by my tam šla.Základní desku mám-MSI K7T266 Pro-R (MS-6380) a norientuji se která PCI karta usb 2.0 by byla s touto deskou kompatibilní.Prosím poraďte my konkrétní typ z nějakého internetového obchodu ale spíše v té nejnižší cenové relaci.Doufám že sem to správně napsal,moc se v tom neorientuji,sem počítačovej laik.Předem děkuji za odpověď.

Tak poporade. Slibujes si zrychleni netu tim ze pouzijes USB 2.0? IMHO nesmysl, USB 1.1 neni asi uzkym hrdlem... Kompatibility bych se nebal, mel jsem USB 2.0 kartu v hodne starem strepu s Athlonem 1000MHz a behalo to v klidu. Sehnat se predmetna karta da za par korun, kolem 200,- Kc.

najlepšiu kompaktibilitu má usb2.0 radič s čipom NEC/dodávajú sa 2.typy pre zbernicu pci rev1.1 a pre zbernice 2.x-má chýbajúce piny na 5V napájaní alebo ďalší zárez na konektore,ktorým sa vkladá do pci zbernice/,ale ten problém bude skôr v samotnom usb modeme,aj rozhranie usb1.1 so svojou teoretickou max.rýchlosťou obvykle dosť vysoko presahuje možnosti bežných usb modemov,väčšina novších usb modemov má FTDI čip,ktorého reálny strop je niekde na 384Kbps,takže aj usb1.1 je preňho ako 4-prúdová dialnica

už hostom spomínaný STLab-ten dodáva tie 2.verzie pre staré pci1.1[beží aj na starých 486 s pci zbernicami] a novšie pci2.x,potom Sweex,Kouwell,BestConnect,OrangeMicro,LaCié-obojži velník pre mac/win [len pci ver.2.x],Hama,InnoVision,najlahšie dostupný a najlacnejší ,ale dostatočne kvalitný je STLab a BestConnect,Kouwell je dosť problematický,obvykle miesto NEC prídu parodie na radiče s čipom VIA,lahko dostupná je aj Hama,ale zbytočne predražená,neviem z akého dôvodu,keď v balení Hama je obvykle presne na chlp to isté,čo ponúka STLab.