Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zblbnutí PC

Ahoj,
Včera jsem spustil hru no a jak se zdá tak v cracku byl vir. Upozornil mě na to kamarád, který mu na zavirovaný crack upozornil Avira Antivir (Freeware). Já jsem se ničeho nebál, protože jsem soubor projel NOD 32 a nic nenašel takže jsem neměl starosti. Ovšem po vypnutí hry jsem měl hozené rozlišení na 640x480, když jsem chtěl změnit nastavení obrazovky, tak to napsalo že nemůžu, že nejsem správce, a když jsem to chtěl zavřít, tak to taky napsalo že nejsem admin ale poté se to samo zavřelo. To by ještě nebyl takový problém, kdybych neměl rozházeného správce Přidat nebo odebrat programy. Zmizela mi z něj polovina nainstalovaných souborů, a zbylé nejdou odstranit, protože u nich chybí tlačítko odebrat. Navíc se tam přidaly nějaké soubory z MS Office 2007. Podívejte se na přiložený screen a posuďte sami.
Zkoušel jsem již obnovu systému, ovšem pokaždé mi to napsalo, že obnovu nelze provést. Když jsem spustil antivirový test Avira, tak mě to našlo asi 4 viry a to v System Volume Information. Opravdu nevím jak to spravit.

Pomohl by mi někdo ?

a vir tam máš nebo ne ?? jestli nemůžeš PC ovládat tak nějaký recovery cd (se zálohou NEZAVIROVANÝCH dat) a když to nepomůže tak reinstal :-) I když hlavně už s legálními windows protože když tam dáš nějakej nezáplatovanej SP2 není se co divit že ti tam ty viry lítaj

Já se nedivím, žes mu nevěřil. Kdysi jsem Aviru zkoušel a do tří dnů to letělo pryč, tolik falešných poplachů jsem ještě nezažil. Pro příště budeš chytřejší. Pokud ses poučil a zřídíš si omezený účet, tak tam by se ti takovej průser stát nemusel, i když použiješ zavirovanej soubor (třeba právě ten crack), tak se ti ten virus nedostane do systému, alespoň ne tak hluboko - prostě jako user tam nebude mít právo zápisu.

Pokud bude spuštěn pod omezeným účtem, tak bude mít stejně omezená práva - tedy nezavrtá se ti do systémových oblastí. Tedy následky nebudou tak zlé, dalo by se říct, že budou malé, záleží na konkrétním viru, jak je napsán a co dělá. A pokud ho antivirus v tu chvíli chytne, tak je velká šance, že ho odebere beze škod.