Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC zostava - pred kupou - je to vhodna konfiguracia?

pekny den,

kamos ide kupit PC a tato zostava muj cenovo vyhovuje (s XP pro):

kódom produktu : PC AGEMI5500XPP

(medzeru v "a gem" vynechat)
http://pocitace.datahosting.sk/product/9798290/1/a gem-intelligence-5500-win-xp-professional-sk

od predajcu neskor vycucane blizsie informacie:
-MB ASUS -- P5KPL-AM SE/C/SI White Box
-HDD SAMSUNG 320GB SATA2 16MB - HD321KJ, HD322HJ
-Super Case SQ-309 BLACK 400W ATX

mozno doplni:+2048 MB DDR2
+VGA MSI 8500GT T2D256EH

-su to dobre skombinovane komponenty, co sa tyka
- hlucnost
- spotreba (ucinnost daneho zdroja a tichost ventilatora),
- vykon CPU & GPU
- GPU je vhodna? - ticha?

- hry nie moc priorita, skor napr. AUTOCAD pre studentky, programovanie, inet apod.

- pripadne, co by ste vymenili urcite, co bije do oci ako zly vyber?

vopred diky za poznamky k danej konfiguracii

- malý disk
- nejspíše neznačkový zdroj
- extrémně starý a levný čipset
- ta MSI grafika je rovněž starý kus (samozřejmě řádově výkonnější než to integrované "nic", ale na hry to už určitě není)

Neznám ceny na Slovensku, ale opticky mi to přijde drahé.

diky za rozdrvenie danej konfiguracie,

tiez netusim, co je to za zdroj - toboz, ked tam chce pridat PCI-E grafiku - ci to vobec utiahne a nerozpadne sa.

-uz sa to tu urcite riesilo, chcelo by to nejaky tichy zdroj s dostatocnou rezervou, dobrou ucinnostou a nie moc drahy -aky nahrhujete

-ked som s nim pred hodinou tel., spomenul som si na alza obchod
-nech tam mrkne

-grafika by bola vhodna nejaka ticha - v 2D podstatne menej zrava ako v 3D
(DVI x 2 alebo podobne), ticha-mozno pasivne chl., aspon trochu vykonna, aby ked nejaka FPS hra pride, aby to slo plynule aspon s komnpromisnym nastavenim v hre.

p.s. CS ~ SK, v Kc by zaplatil cca 5-10 % menej ako Sk (ale skoro to iste)
(su tam aj eura)

ak mate nejake dobre skusenosti s niektorymi komponentami MB, zdroj, VGA, podelte sa s nimi. diky