Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pryskyřice pro "utěsnění" SATA kabelu a napájení HDD

Dobrý večer. Montuju si počítač a sháním (v PC kamenných obchodech mého rodného města marně) nějakou pryskyřici (nebo co to je), kterou mohu nanést na datový SATA kabel + napájecí SATA kabel vedoucí do HDD (či obecně do jakékoliv mechaniky), abych zpevnil spojení. Upřímně, nevím ani přesně o co se vlastně jedná, vím jen, že je to asi nějaká pryskyřice (snad epoxidová), která se nanese, za nějakou chvilku ztuhne, ale zároveň se po čase (pokud bych chtěl kabely odpojit) dá poměrně lehce "strhnout". Poraďte mi prosím něco (obecně nebo klidně konkrétně nějaký výrobek). Předem díky.

Jak bylo zmíněno, nejlepší je koupit si datové SATA kabely se zámečkem, ideálně ještě s jedním konektorem pootočeným o 90 stupňů. U některých zdrojů (tuším Fortron SAGA) jsem už viděl nějaký plastový mechanismus i pro napájecí SATA kabely.