Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem microATX deska vhodná k podtaktování

Ahoj,
máte někdo tip na microATX desku s integrovanou VGA, která by uměla v BIOSu hodně podtaktovat CPU, snížit mu napětí atd.?
Vhodnější by byl asi nějaký lowend čipset od AMD, ty samy o sobě žerou míň. Jinak je úplně fuk, pro jaký procesor by to bylo, podmínkou je funkčnost s procesory patice AM2(+) nebo LGA775 - starší patice a CPU ponechme bokem.

Zatím narážím jen na desky, které se chlubí přetaktováním, ale o podtaktování se mlčí. Konkrétně třeba bych chtěl Sempron LE-1250, který běží na 2.2GHz, stlačit až někam k 500MHz. Dovolí mi to vůbec nějaká deska? Tím hůř, že desky s integrovanou GPU nejsou na OC vhodné a u podtaktování a podvoltování to bude platit asi též.

Účel je zřejmý - PC s co nejnižší spotřebou. Atom nechci, 945GC žere jak prase a desky s nízkopříkonovými čipsety nejdou pod 5 tisíc.

Děkuji.

A kam by sis predstavoval stlacit spotrebu desky+ram+procesor?

A k cemu budes ten pocitac pouzivat? Neni lepsi pro takove ucely nahodou poridit nejaky ALIX/WRAP board, ktery oplyva podobnou frekvenci procesoru? To pak ma spotrebu kolem 5W.

Takove reseni levne neexistuje. Proc by to jaky vyrobce delal? Vsechny ty sracky okolo, ktere nepotrebujes jsou jen na nafouknuti ceny. A jakou prosimte myslis, ze bude mit rychlost fileserver, na windows, se 4 satama v pseudoraidu na 500MHz? To nevytizi ani stovkovou sit ;-).

než jsem stihl dát edit, už to nebylo možné... :)
O Raidu jsem nic netvrdil.
Potřebuju to jako odkladiště. 100Mbit jsem výrazně překračoval už s Duronem 600, nevím, proč by moderní CPU na 500MHz nebyl ještě lepší.

Ach jo, nemyslis nahodou, ze kdyby existovalo levne reseni, soudruzi z ciny by uz ho davno aplikovali do NASovych krabicek? Protoze ty jejich miniaturni MISPove procesory jsou vykonove naprosto tristni. Smir se s tim, ze to za levny peniz fakt nepujde.

Hm, vem si, že dnes není problém koupit za "pár korun" kapesní přehrávač DVD, který ti na malém displeji přehrává DVD, DivX, XVid.... a přestože je to doslova směšný peníz, tak se dosud nevyrábí televizor, který by třeba měl USB port a přehrával z něj XVid videa.

Nebo čipset US15W - už existuje přes rok a spolu s Atomem mají v součtu TDP 3W, přesto to na žádné komerční základní desce nenajdeš. Ani z Číny. Protože Intel nechce.

Takže to, že se to nevyrábí, neznamená, že to nejde. Jen to možná někdo nechce dovolit vyrábět, protože by přišel o větší kšefty jinde.

Ale to jsme už úplně mimo téma.