Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem propojení PC

V současné době mám domácí síť vybudovanou tak, že jednotlivá PC jsou propojena přes router buď linkou nebo po Wi-Fi. Do routeru jdou data z modemu (UPC)přes Powerline Ethernet adaptér, protože mám problém propojit tato 2 zařízení drátem. Rád bych se ale tomuto způsobu propojení vyhnul, protože začíná být nespolehlivé. Dá se router s modemem propojit vzduchem? Router mám Linksys WRT54G.

Prečo je problem s prepojením modem-router, jednoducho prečo nie su spolu na jednom mieste ? Dosah WIFI v bežných budovách cca 30 m. Všetky PC sa môžu pripájať na router cez WIFI tak kde je problém ? Ak sa jedná o malú domácu sieť, t.j. 2-3 počítače a ide hlavne o pripojenie na internet a nie o sieťovú prevádzku typu server-klient tak nižšia rýchlosť oproti prepojeniu ethernetu nemôže prekážať.

Píši, že mám v baráku vybudovanou síť po drátech, tak proč bych to měl teď pouštět wifinou? Dráty jsou dráty. A co pak ten NAS server? Co tak vyřešit ten kousek trasy ze sklepa, kde je přivedeno UPC, do patra dalším routerem s Wi-Fi? Vyšlo by to finančně nastejno, a přes Wi-Fi by šel jen ten internet. Ostatní PC (když nepočítám notebook) by komunikovaly po drátech?

Pořád mi není úplně jasná struktura té Vaší sítě. Jediné co jsme se teď dozvěděli je, že modem od UPC je ve sklepě. Kde je router? Kde a kolik PC? Asi jediná možnost bude dát k modemu do sklepa nějaké AP a další AP (v režimu klient) dát před router.

Keď nechceš nič investovať, možno jeden prevádzkový pokus. Používaš Powerline Ethernet adaptér o ktorom tvrdíš že nie je spoľahlivý. Skús dátam uľahčiť cestu. Tieto adaptéry mudulujú na rozvod 230V datový prenos. Skús spojiť fázové vodiče, z miestnosti kde sú použité tie adaptéry, cez kondenzátor s kapacitou cca 100 nF, priamo na svorkovnici ističovej skrine. Pozor použi kvalitný typ so skúšobným napätím aspoň 1000 V ! Vhodný kondenzátor môžeš nájsť na odrušovacích prvkoch, domácich spotrebičov, chladničky, práčky, vysávače .

Vytvoríš tým cestu pre signál ktorá obíde ističe a chrániče. Cievky ktoré sú súčasťou konštrukcie ističov a chráničov prechodu signálu určite neprospievajú.