Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WiFi 802.11g jen jako 802.11b

Mám trochu problém s propojením 2 PC přes WiFi.
Na prvnim PC jsou W-XP a WiFi adapter na USB Asus(velikosti flashdisku).
Na druhem PC je sitovka od Intelu a W2000 SP4. Obě jsou to 802.11g - 54 Mb.
Ale pořád jedou jen na 11 Mb.
Dlaší kuriozita je, že pokud pingnu z XP na W2000 jako "ping PC2" tak odpoved je. A pokud do cca dvou minut dam ping na PC2 "ping PC1" tak to funguje. Ale po krátké době přestane PC1 s W-XP SP1 odpovidat. Odpovida jen na "ping IPadresa".

Už jsem tento dotaz pokládal na staré poradně, ale nic kloudného jsem se nedozvěděl.

Taky jsem to konzultoval s borečkem co instaluje WiFi sítě a ten řekl že je to nekompatibilitou W-XP a W2000 nebo nekompatibilitou adaptérů WiFi. Signál je výborný. Co si mám o tom myslet ? ]:(
Pokud uvedené PC propojím přes switch klasickou LAN 100 Mb tak to chodí úplně bez problému (ten ping) ]:(

Tak se ukažte :-)

[mod]změněna kategorie (host)[/mod]

Mám taky USB WiFi adaptér (WL500) a přistupuji na AP. Úroveň signálu je cca 55-60% (toto ukazují ovladače, Windows hlásí "velmi dobrý")a rychlost 56 ani náhodou. Automaticky to padá na rychlosti 36 nebo 24. Když dám 56, tak spojení zcela zmizí. V tomto případě, kdyby ovladače nenabízely nižší rychlosti by mi to spadlo taky na 11%. Není to prostě jenom úrovní signálu?