Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ztráta dat

nainstalovala jsem program dvd reauthor 2.6 (abych vypálila obsah z dvd který jsem si tam ze své orig.překopírovala) ,spustila jsem ho dala vybrala jsem soubor a pak jsem vybrala ještě plochu-bylo to anglicky a moc jsem tomu nerozuměla-myslela jsem si že se mě to ptá kam uložit dvd-tak jsem dala plochu-pak jsem dala start ono to dojeklo do 100% ,vymazalo úplně všechny avi soubory které jsem měla ve složce na ploše(data za 3 měsíce :-| ) a vytvořilo nějakou složku a v ní byli nějaké malé soubory mpeg nebo tak něco- myslela jsem že je to tím,že zmizely všechny složky na ploše a tak jsem to vymazala a dala restart -ale bohužel bylo všechno pořád vymazané ,tak jsem dala obnovení systému(až do včerejšího dne) a nic .Prosííím pomoc -musí to jít ještě nějak zachránit -nějaký program na obnovu dat něbo tak něco -zmizely z pc všechny mé soubory -at už avi,faktury,obrázky prostě švšechno-zrovna dnes jsem své soubory chtěla přesunout na externí hdd :-( - pomoccccccccc ,díky

pokud to jde jenom takhle tak mám smůlu-mám notebook a u něj hdd neodpojím ( a za 2 týdny jsem ho chtěla posílat na reklamaci před koncem záruky a to mi zase data vymažou úplně ) ,co se dá ještě dělat ,já ho zkusím jen vypnout -nevím co dál :-| ,musí to jít nějak napravit

Co není možné?

...uživatelé PC se dělí na dvě skupiny. Na ty co zálohují a na ty, co zatím data neztratili. Dostala ses na rozhraní...

Je možné se pokusit data zachránit, ale v žádném případě ne instalací čehokoliv na postižený disk. S tím se nesmí hýbat, nesmí se z něj bootovat, cokoliv na něj instalovat. Disk se přenese do jiného PC a záchranné práce probíhají odtamtud.

Specializované firmy dokáží data zachránit (podle poškození pochopitelně v různé míře), ale stojí to i desetitisíce.

to neni možné celá má rodina mě asi zabije -musí to prostě nějak jít - měli jsme tam data asi 30 gb ,prosím , deset tisíc -za to to nemá cenu -prostě to udělal ten program - musí s tim jít něco udělat -tady doma -na netu je tolik programů právě na obnovu dat jenže nevím jestly některý zabere

Všechny programy na obnovu dat jsou v angličtině a vyžadují alespoň základní znalosti o souborovém systému, který používáš. Vzhledem k tomu, že evidentně nemáš potřebné znalosti, nedělej už radši nic, nebo to nezachrání ani odborník. Pokud na tom NB stále pracuješ, data se přepisují a budou ztracena nenávratně!

Nevim co přesně myslíš - ale jestli si dělal nějakou zálohu tak bude nějaká někde na disku. Jestli tam nikde nic není tak záloha taky není ...

Edit: Jestli si všechny soubory našla v koši tak dej akorát obnovit a máš je zpátky na ploše

no jo ale to jsou ty soubory které vytvořil ten program , to už jsem dala obnovit ale co dál - tohle nejsou ty vymazané soubory (data ,faktury atd..., a jak si to myslel-jaké firmě to předat -jak že jim to dám nebo ne ? nepomohl by mi tedy někdo zkušený s tou obnovou dat -když já se v tom nevyznám -ano data jsou důležitá hodně -ale 10000 bych za to nikdy nemohla dát

Stáhla jsi si DEMO verzi specializovaného programu (DVD Reauthor is a simple, easy and powerful tool for DVD Reauthoring. It works only with Sonic Scenarist.) o kterém asi ani nevíš k čemu slouží, odklikla jsi něco, nevíš co a teď čekáš na radu jak to jedním kliknutím vrátit do původního stavu?

jo bylo to demo-nevěděla jsem na co klikám -jen jsem ho chtěla zkusit-nevěděla jsem co se může stát- nečekám -jen prosím o radu jako zoufalý člověk který prostě nemá 10000 a má naštvaného otce ,který na tom měl taky svá firemní data :-|

to jsi ty, co ti připadala koupě dl média za 50,- drahá, a nepoškrábané dvd tajné?

všechna data máte na ploše, dohromady několik uživatelů v jediném společném profilu - a ten jsi teď zničila?

obnovení systému se (kupodivu) týká systému, s tvými daty nemá nic společného. nanejvýš přepíše místo po bývalých datech, takže už nepůjdou vůbec obnovit.

jediná rada je: nic neinstaluj, vůbec na to nesahej, sežeň někoho kdo má schopnosti pro řešení závad počítače, a doufej.

edit: firemní data na počítači, kde je správcem @#$%^&* a instaluje si tam co se mu zlíbí? jedině zabít, jinak nepomůže nic.

jo na tomhle notebooku máme všechna data společně v jednom profilu, pak máme ještě pc sestavu ,ale ta je ted v opravně(špatný hw) , známý mi jednou řekl, jakmile se ti něco stane-něco špatného nainstaluješ nebo tak obnov systém a tak jsem to udělala ,nenapadlo mě že to nepomůže -já vážně neznám nikoho ,kdo mi s tím může pomoct,proto jsem napsala sem-myslela jsem že toto forum je dobré ,že vyřeší vše ale asi ne :-|

kriste pane, neobviňuj fórum když jsi to zprasila ty ačkoli nerozumíš tomu co děláš!
toto nejde řešit na dálku. měla's tu uvést, že hledáš někoho z pelhřimovska, kdo se na to může podívat, a ne obnovovat systém a tím pokračovat v ničení dat.

zkus oslovit toho známého, jestli se na to cítí. ona to není sranda, zažil jsem místní firmu jejíž technik místo kontroly disku nevratně likvidoval firemní data v počítači (možná to byl příbuzný).
ten známý jestli tomu rozumí ať zkusí program recuva - bez instalace na tvůj disk. ty už na nic nesahej, a nemysli.

že toto forum je dobré ,že vyřeší vše ale asi ne :-|

Kdyby šlo vyřešit vše, to by ten svět byl krásnej. Ale pokud si to stále nepochopila, tak si udělala fatální chybu, která nelze vzít zpět ani mávnutím kouzelného proutku. Chybama se člověk učí. V tvém případě jsi za nevědomost zaplatila asi dost tvrdě. Ale tak to je.

jj bohužel to vím , neznáte teda firmu nebo člověka který by to dokázal obnovit(ne teda za 10000) z jižních čech - okres tábor?byla bych moc vděčná (ano ty data jsou důležitá ,ale za 10000 to vážně nestojí, a pokud na to nekdo zkušený má nějaký program tak to asi pro něj nebude takový problém) a myslíte že firma acer od které mám notebook by mi tu obnovu dat udělala(když mám ještě záruku),díky

to je čím dál horší - viděla jsi manuál od tvého notebooku? všechny firmy ti v záruce "vrátí" systém do stavu v jakém ti ho prodali - čili kompletně smažou tvoje data a systém s aplikacemi, a nahrají nový čistý. ne, záruční servis ti nepomůže.
(ten tábor a okolí jsi aspoň mohla napsat tučně)

edit: karle, tys nechtěl vyvolávat ducha TJJNBV?

Záruka se na data fakt nestahuje. nebo si představuješ : Nejsem s vámi spokojená. Smazla jsem si data. Vraťte mi mých 15 000.
Chápu že jsi zoufalá (byl by každý), ale zase trochu mysli ;-) . Už si kontaktovala toho známého ??

*Obnovení se netýká tvých dat (jak se dočteš na stránkách microsoftu). Týká se "pouze systémových věcí"

jo,ale ten se mi jen tak neozve ,našla jsem ted stránku ,myslím že něco takového asi hledám -jen podle toho co jsem četla -chtějí přes 1000 kč už jen za odhad(zjištování kolik to bude stát atd...)
http://www.pocitacovapohotovost.cz/obnova-dat.html

a můžu s pc pracovat normálně (myslím jaké aplikace spouštět ,aby ještě byla obnova dat třeba za týden možná,třeba stahování,net , atd... ) mám spouštět vůbec externí hdd -aby mi na něj něco nepřeskočilo nebo se mi v něm nevymazalo(v tomhle jsem na sebe naštvaná nejvíc -že jsem včera ty dana na externí hdd nepřesunula jak jsem chtěla,že jsem na zdejší doporučení vyhledala program( o které m jsem ani nic nevěděla) a že jsem s ním takhle všechno ztratila :-| , noc nic takže všem díky -zoufale odcházím na smrt

no tak to nic obnovovat ani nemá smysl(tam by za to chtěli 10000 jak říkáte) a ted na pc pracovat musím-hlavně večer táta , takže se asi nedá nic dělat ,jen doufám,že když zapnu externí hdd nic se v něm nevymaže-doufám,že v pc není nějaký vir,abych na hdd mohla přesunout ,alespoň co mi v pc zbylo

proč ten sarkasmus? jen jsme se zeptala jestly zapínat hdd , a že na pc bejt musíme ,tot vše . Tak v tomhle topicu asi končím ,nevím co ještě napsat a očividně se s tím nedá nic dělat a navíc za 2 týdny posílám notebook na reklamaci -kde mi všechno vymažou (takže budu mít alespon jistotu ,že je pc v pořádku-bez virů atd..) z chyb se člověk učí ;-),mějte se

to je jasnéé že až budu mít čas tak to projedu nějakým antivirem - vymažu programy co v pc nemají co dělat ,klidně i ten log z hijack a snad to bude bezpečné-musím no (jen by mě zajímalo který blbec by si něco nechal obnovit a platil by za to deset tisíc -nedala bych ani 1000 , všechno se dá nějak nahradit nebo vyřešit(jen je podezdřelé že ten program vymazal jen věci ve vytvořených nových složkách a v těch složkách od windows to nechal (dokumenty,obrázky ,hudba atd..) asi si příště budeme radši věci ukládat do nich

tohle byla prostě vělká smůla-kdybych včera všechna důl.data přesunula na ext.hdd jak jsem chtěla tak se mi dneska vymazaly třeba jen nesmysly-nebo kdych si nepřečetla radu v topicu co mám hledat -tak bych ten program nenašla a všechno bylo ok -prostě smůla

takže píšu info pro ty kterým se stane to samé : nakonec jsem obnovila všechna svá data zpátky (a nemusela jsem ani platit 10000) ;-) ,hledala jsem prostě dobrý program na obnovu dat -našla jsem program GetDataBack for NTFS -je sice trial a anglicky -ale po vložení klíče je dobrý(našel vše -původní plochu-avi,obrázky-faktury,text.dokumenty atd..) vybrala jsem co chci obnovit a bylo to ;-)