Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno 100% Vytížení CPU - Okolik to vyjde dráž?

Zdravím,
pouzivam uz asi dva mescice program site WorldComunityGrid, který hleda lek na AIDS. Tento program vytezuje moje CPU (Athlon64 2800) na 100% a teplota procesoru pak dosahuje 61 stupnu. Bez spusteneho porogramu je teplota 42 stupnu. Zajimalo by me, jestli se da nejak zjistit, okolik penez to vyjde draz (myslim spotreba el. energie), nez kdybych ten program nemel.

Diky za odpovedi. MaSo

Rozdiel teplot zavisi aj od kvality chladenia, ale myslim ze u takeho CPU su tie teploty OK.

Rozdiel spotreby bude na kazdom PC mierne iny, najlepsie je to zistit meracom spotreby (tusim elektrarne aj poziciavaju na den nejaky digitalny), ja osobne tipujem (velmi hruby odhad) ca. 20-40W rozdiel, povedzme ze budem ratat 30W, t.j. za mesiac 30W*24h*31 = 22320Wh = 22.32kWh
Ak by kWh u teba stala napr. 4koruny (dost to zavisi od toho aku si si zvolil sadzbu u elektrarni) tak by to bolo ca. 90korun za mesiac, ak ti to bezi 24hodin denne cely mesiac na plne gule.

Doplnene: tych 90korun je len rozdiel spotreby zatazeny - nezatazeny, celkova spotreba PC je samozrejme niekolkonasobne vyssia (celkovo treba ratat ca 120-200W (t.j. 4 az 6x viac, podla toho ake PC a aky monitor a kolko casu bezi aj monitor)

nikdy jsem nerekl, ze pocitam lék na aids(alespon doufám) hlavním ukolem projektu je pamáhat vytváret lepsi slouceniny léku, které uz existuji (jako jen aids potlacuji) proti ruzným druhým/mutacím viru aids. A tyto slouceniny by mohli pomoct i pri vyrobe nových léku, prioritou a projektem je ale hledat lepsi slouceniny proti novým mutacim A ANO VERIM TOMU. Verim, ze to zadné md5crack.com(asi byla jinak ta wwwka, jednalo se o projekt brutalforce utoku na md5 a hledani kolizi) neni a ze to opravdu SLOUZI. Zrovna tak jako SETI. a ostatni projekty.ANO VERIM, VERIM A VERIT BUDU DáL.

Kolko na liekoch pharma firmy zarabaju? Preco ti nezaplatia aspon elektriku? :-/ Alebo nedaju zadarmo aspon poondiaty acylpirin za 5korun, ale pytaju od teba poondiatych 5korun a ty im venujes 100Kc/mesacne? huh

P.S. ale nevsimajte si ma, mna len trochu vytaca spravanie "silnych" (stat a monopoly, proste ku**y vypalnicke jedna vacsia jak druha, hlavne teda stat).

Ale slepcovi neplatim 500€ mesacne na zdravotnom poisteni, tak mu tych 100korun s radostou dam (aj ked mu ich aj tak pravdepodobne vezme "pasak"). Ale co este ku**a chcu farma spolocnosti? Maju prachov ze by si mohli zaplatit aj sto 4096-procesorovych masin, ale oni su vydrbani, radsej este viac vycicaju ludi, sak ludia to zacvakaju, ze.

Dodatok, k tomu "500€ mesacne" som zabudol napisat slovo: "VYPALNE"

a) nekdo te nenuti mit na pc, který zere proud ale pomáhá pri výzkumu aids.
b) presto, ze je pan Hebký smyslená osoba : RáD pORadi A pOmUzE a o tomto to vsechno je. Mozna je dobré, nez zacnes rejpat si o tomto projektu neco precíst Tvůj názor na to, ze spolecnost má na 4096procesorovou masinu je naprosto spatný, kdyz se podivas KOLIK lidi je do tohoto projektu zapojeno. Zjistis dokonce, ze nejrychejsi pocitac na svere (tusim 65k CPUs) je proti tomu PC naprostá sunka. A jestli myslis, ze jde o komerecni spolecnost, tak se hluboce pletes.

Ja som nepisal o jednom, ale o sto 4096 CPU masinach, ak im je malo nech si kupia tisic, a budu mat 4 096 000 CPU, a k tomu nech si postavia aj elektraren :-)
Uz si viem predstavit ako to bude "non profit" ak nieco zaujimave zistia, tomu snad neveril ani ten co tu vetu pisal.

Mas pekne iluzie. Patent sa neda "vykupit" ak to drzitel patentu nechce. Vlada sa moze tak akurat postavit na hlavu, a neviem preco by to malo zaujimat vladu.
Myslis ze keby si mal aids, ze by ti niekto dal lieky len tak? hehe, povedia ti nemas prachy, zdochni (a presne taku poznamku si zahundrala pred par mesiacmi uz aj nejaka clenka nasho parlamentu pred reportermi, hehe, a oni to nahrali :-)). Asi tak to pomoze tym ktori to potrebuju.
Ale ja mam tiez rad iluzie, takze dufam ze z toho vasho pocitania bude nejaky osoh.