Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Visty odmíntou připojení k wi-fi

Zdravím

Mám pc s operačním systémem Windows Vista Home Premium CZ 64bit (service pack 1).
Mám v něm danou wi-fi klient kartu Asus WL-138G v PCI slotu. Doma mám vytvořenou wifi síť routerem Asus WL-500G premium v.2. Síť je nastavená jako zabezpečená metodou WPA2 osobní a není blokována na MAC adresy. Síť mám ozkoušenou že funguje (mobilem se na ni v klidu připojím). Když se na ni ale zkusím připojit z PC tou Asus kartou, Poprvé se vista chvíli připojuje,pak napíše že připojování trvá neobvykle dlouho, a po chvíli vyskočí: Připojení se nezdařilo, Počítč je připojen k síti ale nemá přístup na internet. (Síť do internetu samozřejmě připojená je). Při dalším pokusu se vista pokusí připojit, ale asi po sekundě napíše že se k síti nelze připojit. Když dám diagnostikovat chybu, zobrazí se mi že windows se nemůže připojit protože nedostal žádnou odpověď od bezdrátového směrovače.
Už začínám být zoufalý protože se s tím snažím něco udělat už dost dlouho.
Pomozte prosím.

Děkuji
Exabyte

Počítč je připojen k síti ale nemá přístup na internet.

pěkná hláška - vyloženě si koleduje o ruční nastavení (ip + brána + dns). už kdysi toto divné chování avizoval tw, že se to vyskytuje i u sp1 docela udivuje.

jinak verze vista "home 64bit" mi připadá jako oxymoron, že by to bylo tím? nebo jen asus odfláknul 64bit ovladače.
zkus se z toho pc připojit přes integrovanou síťovku, ať víš jestli je na vině vistí dhcp, nebo ovladač asusu.

Pokud jsem tě dobře pochopil, myslíš připojit se kablikem, v základní desce wifi nemám. Ta karta má na krabci napsáno works with windows XP/2000 - o vistách ani zmínka, ale na stránkách asusu se mi povedlo sehnat 64bit ovladače přímo na vistu, po nainstalování problém přetrvává. Vlastně software s tou kartou dodávaný byly ovladače a ještě nejaký software (myslím že nějak Asus Wlan Control center)- ten se ale odmítne spustit (nesprávná inicializace paměti). Ještě bych se rád zeptal jak bych tedy měl ip+bránu+dns nastavit.

pc po změně násobiče procesoru z 20x na 17x ani nenabootuje

urychluješ internet? dobrý nápad.

vypiš sem svoji konfiguraci toho neinternetového krámu:
start - spustit - cmd.exe [enter] příkaz: ipconfig -all
označit výpis pravým myšem, enterem zkopírovat do schránky, ze schránky ctrl+v do notepadu a na flasku, kopnout sem.

Vzhledem k Vaším znalostem bych asi doporučil svěřit PC do rukou nějakého odborníka, který Vám ho nejdříve zprovozní aby bootovalo (určitě ne tlačítky Reset CMOS), pak Vám sníží teploty v PC (určitě ne podtaktováním) a nakonec Vám snad i rozchodí tu WiFi.