Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výměna 5400ot. HDD za 7200ot. - doporučíte něco?

Ahoj,
Chtěl bych v notebooku HP Compaq nx6325 vyměnit disk. Momentálně se tam nachází Fujitsu, 5400 ot., 80GB/8MB, SATA. Kapacitu požaduji 160GB a výše, není to kritické. Důležité je, aby byl disk velmi tichý a hlavně rychlejší. SSD kvůli ceně neuvažuju.

Prolezl jsem spoustu testů a zjistil z nich toto:

Seagate: často cvakají
WD: nejsou hlučné, nejsou tiché, nejsou výkonné, nejsou slabé. Takový strašně šedivý průměr.
Samsung: některé kusy silně vibrují, nadprůměrně zatěžuje CPU (a NB má v sobě jen Semprona)
Hitachi: Bývají někdy tlustší a nevejdou se všude
Toshiba: úsporná, ale hlasitá

Takže opět nejsem moudřejší.

Tudíž mám dvě kardinální otázky:

1. Neupeču ten disk, když použiju 7200 ot. místo 5400 ot.? (NB má údajně dobře vyřešeno chlazení komponent + nové disky žerou míň, než ty staré pomalejší)

2. Který ze 7200ot. disků, se kterými jste se setkali, byl skutečně nejtišší?

Děkuji.

Před otázkou jsem též hodně googlil, ty testy jsem taky našel a prostudoval, moudřejší z nich ale nebyl. Přesto díky za reakci.

Ještě jsem o víkendu se porozhlížel na netu a pár srovnání našel. Nic moc objektivního, ale lepší, než nic. Např. http://ask.metafilter.com/108486/7200-rpm-or-5400- rpm-laptop-drive

Loud. Definitely loud-er at any rate.

A 250GB 5400rpm drive is faster than 100GB 7200rpm due to higher data density. On top of that, 5400rpm drives generate far less heat and noise.

Kdyby to tu někdy někdo hledal.

skus pozriet Hitachi, rada 7K320, notebookove, maju standartnu vysku 9 mm ci 9.5, ja som mal v delli 60tku hitachi, 7200, parada, supol som tam 250 WD a nieje to ono, okrem ineho neustale to cvakalo . . . ako keby parkoval hlavy stale alebo sa nevedel utrafit na stopu . . .

Ahoj,
sám používám už výhradně 2,5" HDD nejen v notebooku, ale i ve standardním PC. Zatím dobré zkušenosti mám s disky Seagate Momentus 7200RPM. V notebooku mám 250GB a v PC 320GB (http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=5751 6) a 500GB (http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6321 7). Všeny mají 16MB cache (už jsem ale někde viděl i s 32MB samozřejmě za vyšší cenu). Zdají se mi tiché, docela výkoné a spolehlivé. Jako externí HDD mám WD 320GB, sice 5400RPM a 8MB cache, ale také jsem spokojený. :)