Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem instalace XP na cisty disk nejde

zdravim... chtel jsem si rozjet stare PC co jsem mel.Vzal jsem z nej disk pripojil na PC a zformatoval.. pote kdyz pripojim ke staremu PC a do mechaniky vlozim XP cd se mi ukaze boot from atapi cd-rom... pak chvilku nacita a pak ze NTLDR nenalezen.. Vsude jsou jen navody jak tento probelm(s ntldr)vyresit kdyz uz mam naistalovane winy nebo tak..ale ja mam uplne cisty disk a chci je teprve naistalovat. A ze zacatku se nemuzu dostat do BIOSu i kdyz mi blikne klavesnice jakoze asi jede.. tak mackam del a nic.. naskoci vyse zminene hlasky. Diky za vsechny rady.

Jestli se nemůžeš dostat do biosu, tak to nemá nic společného s Windows ani s diskem.

Co to je za starý PC? Ten disk je PATA? Máš jej správně zapojený? V jakém okamžiku to hlásí chybu NTLDR? Dřív než najede FDISK a možnost vytvořit oddíl?