Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno navyšování rychlosti připojení

zdravim, já se jen chci zeptat, psal jsem našemu poskytovateli int. připojení, jestli se bude někdy navyšovat rychlost, my tu lítáme rychlostí asi 2,2MBit/s za 420,- měsíčně, a když se podivám na net u O2 (8-16Mbit/s) nebo třeba UPC a skoro za stejný peníze, tak mi to přijde už trošku pozadu, hlavně rychlost stahování dat (100-350 kB/s)... tak dostal sem odpověď:

"Bohužel nejde jen o to jakou rychlost a cenu vyjednám u Lusanu, ale především o technologii WiFi která takové rychlosti pro koncového uživatele jako má ADSL zatím neumožňuje. Je tu možnost připojovat klienty samostatným spojem (bod-bod), ale to se samozřejmě prodraží"

a vás se chci zeptat jelikož tomu nerozumim jestli mě chce oblbnout nebo mluví pravdu a to wifi fakt nejde ještě tak rychle, díky za ujasnění a prosím nekamenujte mě :-)

tady info o našem internetu, kdyby vás zajímalo jak to tady funguje

Můžeš vybírat jen z toho, co máš dostupný. Pokud máš doma dráty od O2, směle do toho, pokud o to stojíš. Ceny se odvíjí od konkurence. A pokud seš připojenej přes WiFi, tak tam jde o technologický limity. Tvůj provider má pravdu, pokud bys chtěl vyšší rychlost, mohl by ji zajistit, ale stálo by to patřičný prachy - holt je drát a je bezdrát.
Cena tvýho připojení je celkem dobrá, 2Mbit s neomezeným přenosem za nějaký 4 stovky není tak strašný. Nesmíš to porovnávat s městy, kde je k dispozici rozvod kabelovou televizí. A pokud se ti líbí O2 - ono to od nich taky není tak slavný, jak se na první pohled může zdát. Nehledě na cenu (platíš i pronájem tel. linky.

UPC je po rozvodech kabelové televize, bývá to ve městech, ideálně v bytových domech. Nevím, jestli poskytují připojení i jiným způsobem, než kabelovkou. Po drátech je samozřejmě možné dosáhnout mnohem kvalitnějšího a rychlejšího připojení, než přes WiFi.
Pokud tedy nemáš doma dráty, máš smůlu.

Já mám u otce WIFI, která frčí od 1,5 MBit až 3MBit (stahuju od 200 - 380) záleží na lince, ale garantovanou mám kolem těch 200-240, platím si 300 měsíčně (ale AP a směrovou anténu (+ připevnění na panel na baráku na vlastní náklady)-pomohl soused, takže zadara. Pingy v klidu, vysílací anténa je ode mě vzdálená asi 110 metrů, nestěžuju si, ale od té doby co u matky ( asi 250 metrů vzdálený dům) je internet od UPC (sice za 490 , teď platí 4 měsíce polovinu) tak zjišťuju, jaká je to lahoda stahovat 1,1mb / sec...film z kvalitního serveru je doma do 10 minut :) a zatím s UPC žádný problém.
Zkusím se poptat svého wifi poskytovatele jak je to s rychlsotí přes WIFI :)