Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Změna velikosti grafické paměti u X3100

Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda se dá nějak změnit velikost sdílené paměti u grafické karty Intel GMA X3100. Teď tu vidím pouze 128MB, dalších 128MB z RAMky bych klidně obětoval. RAM mám rovných 2GB i teď, když má grafika svých 128MB, znamená to, že nevyužívá jako svou paměť kus RAMky?

Na jednom fóru jsem našel, že...

...i kdyz v cenikach udavaji, ze X3100 ma az 384 MB sdilene pameti, tak driver od Intelu pise max. 128 MB. Velikost sdilene pameti se neda nastavit (nebo jsem zatim neprisel, jak na to), asi se prideluje automaticky (po startu Windows ma cca 10 MB).

Je to tak možné?

Ta grafika nema ziadnu vlastnu pamat a vzdy vyuziva kus RAMky.

Nastavit sa neda nic.

Ovladac velkost zdielanej pamate urcuje sam pocas behu systemu podla potreby a velkosti RAM od 8MB do 384MB. (Vo Windows Vista je od 128MB do 384MB.) Velkost pamate sa moze menit pocas behu systemu. (Ked spustim hru, tak pouziva viac, a potom to zase vrati.)

Ja mam podla Intelackej utility momentalne pridelenych 137MB z celkovych 4GB RAM (Windows Vista x64).