Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak nataktovat procesor?

Dobrý den,
jak mám nataktovat procesor? Mám 2.6 Ghz a píšemi to ve vlastnostech počítače jenom 1.15 Ghz. Nevím tedy kolik mám už předtím mi to psalo špatný údaj a tak doopravdy nevím na kolik mám nataktovaný procesor...Jak se to dá zjistit? Popřípadě jak se dá nataktovat?
Děkuji za Vaše odpovědi

Tak tohle mi to napsalo:

Type: Blend - stress CPU and RAM Min: 8 Max: 4096 InPlace: No Mem: 1791 Time: 15
CPU: 1152MHz FSB: 100MHz [100MHz x 11.5 est.]
Launching 1 thread...
Using CPU #0
Beginning a continuous self-test to check your computer.
Press Stop to end this test.
Test 1, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922945 using 1024K FFT length.

Vždyť tam jsou příklady. Nastavuje se to v BIOSu.

The CPU External Frequency for Athlon XP is half of the FSB Frequency. Thus, with a 333MHz FSB, the CPU External Frequency is 166MHz.
On the ASUS A7V8X-X Motherboard, for a 333MHz FSB Athlon XP, the setting for CPU External Frequency (MHz) should be 166/33. 33MHz is for the PCI Bus, while 166MHz is for the System Bus (a.k.a. External Bus).
For PC2700 RAM, the Memory Frequency is 333MHz.

Procesor nataktuješ v BIOSu, tam vlezeš mačkáním klávesy DEL při zapínání počítače.

a opravud nemám ten procesor 2.6 Ghz?

ne, nemáš - to je jen obchodní označení
Jestli nemáš manuál k desce (kde je nastavení frekvencí sběrnic a multiplikátoru popsáno), tak zkus zagooglovat, eventuálně použít vyhlrdávání tady na Poradně, řeší se to taky poměrně často…

Slovy klasika: "Na nic nesahej a nakrm prase."

Bez povedomosti o HW ani do BIOSu nelez, nedejboze tam jeste neco menit! Uz ti nekdo oznamil, ze nespravnym "ladenim" muzes i odpalit lecktere komponenty? Jestli ne, tak ti to rikam ja.

PS: OC je opravdu jen pro lidi, kteri maji o HW dost podrobne znalosti. Ty to nejsi.