Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem síťová karta

zdarec, potreboval bych poradit s integr. síťovou kartou. když přípojím konektor od netu tak se mi rozsvítí všechny kontrolky ale když chci spustit internet tak vůbec nic. myslím si že je to nějak blokované nebo něco. jinak OS XP sp3, zakl. deska gigabyte Ga-m55s-s3, 2GB ram

Jo fungoval to je jakejsi bezdratovej internet, a kdysi tady měli vypadek a od te dobry jsem to nerozjel. Mezitím jsem si koupil jakousi kartu Edimax 9130TXL jenze to je uplnej šrot, ten internet je asi o polovinu pomalejší. ip mam 77.48.132.46 (sice neni nejlepsi to tady zveřejnovat) a to DHCP nevim

tvůj počítač má dhcp ve vlastnostech tcp/ip, nebo podobnou adresu jako router.
ip tvého routeru zadáš do prohlížeče. je v manuálu nebo nalepená na něm. stejně tak možné přihlašovací jméno/heslo.
lan rozhraní necháš na dhcp, nebo povolíš dhcp jen pro část rozsahu. (dá se taky vypnout, ale někdo se pak nedokáže připojit ani k routeru)
tvoji adresu 77.48.132.x, masku, dns a bránu od poskytovatele netu nastavíš do wan rozhraní routeru.
jestli máš wifi, naklikáš ještě povolení vysílání, kanál nebo auto, šifrování (wpa/wpa2).

Edimax 9130TXL - zkontroluj ve vlastnostech té síťovky, že speed/duplex jsou nastaveny na 100mbit/full.