Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Překodování divx verze 3 na verzi 4,5 nebo xvid.

Dobrý den schaním ňáký dosdupný program na pekodování videí avi divx3 na 4 5 nebo xvid. koupil jsem si totiž dvd přehrávač sencor který nepodporuje divx3 jen vyše zmíněné 4 5 xvid. pokud možno aby to byl jednoduchý program který by zachoval nastávení z divx 3 jen by překodoval na vyšší verzi ve stejné kvalitě a co nejrychleji. předem děkuji zaodpověď.

Tak zkouším a bohužel stále nefunguje. když změním FourCC Description code tak video de přehrát v kompu a hlasí se jako na co změním. ale v Dvd přehrávači nefunguje. když změnim fourcc used code tak video sice přehravač načte ale je jen černá obrazovka. I v počitači z takto změněným used code video nepřehraju respektive jen černá obrazovka.

zde je ten link: http://img57.imageshack.us/img57/1961/gspotscreen. jpg
já tam nic zvláštního nevidim. A v tomhle kodeku mám 6 serií hvězdné brány- už se těším až budukaždý díl složitě překodovávat a ještě stratím kvalitu. :( Moje chyba měl jsem si dát pozor při výběru dvd přehrávače i když jak sem koukal na netu tak je více takových přehravačů které nepodporují všechny verze divx. Nejspíš spolýhají na to že běžný uživatel je nebude k přehrávání divx vůbec používat. Vždiť to nemůžebejt o tolik technicky náročnější tam přidat a kodek navíc. dík za snahu.
kdybytě ještě něco napadlo budu rád.

Tak bohužel tě zklamu - tohle je tzv. "kradený divx". Tenkrát vymyslel MS formát MPEG-4 v.3. První kodér postavený na šlohnutým ms formátu byl tenhle DivX3. MS formát uzavřel a používá ho na svý asf (jeho potomci). V počítači to půjde přehrát v pohodě (umí to divx, libavcodec apod.). nicméně, pokud to hw přehrávač nepřehraje, tak asi smůla - leda převést.

Budeš to muset převést (třeba avidemux, virtualdub, mediacoder a tisíce dalších).
nechápu, proč to Nerez cpe do týhle starožitnosti.

Vždiť to nemůžebejt o tolik technicky náročnější tam přidat a kodek navíc

To bude patrně záležitost licencí.
-----
FourCC změnit byl dobrý nápad, bo specifikace hw přehrávačů je jeden velkej bordel- nikdy neviš jestli to přehraje nebo ne.

Nevymyslel to MS. Patenty pouzite v MPEG4 vlastni aspon 20 firiem. Ked nieco programujem tak to este neznamena ze som to vymyslel.
P.S. ano je to slovickarenie, ale som alergicky na spojenie slova "MS" so slovom "vymyslel" :-) Ja osobne tipujem ze MS chcel naprogramovat kodek pre MPEG4 a vznikol z toho nekompatibilny zmetok, ako ti pisu aj na tej wikipedii :) U MS je takyto vyvoj uplne normalny, zoberu specifikaciu, naprogramuju podla nej program, a zistia ze program robi nieco uplne ine ako je v specifikacii. A namiesto toho aby to opravili z toho urobia super novu MS specifikaciu :))

Děkuji za pomoc i za vaši debatu aspoň jsem se dozvěděl nové informace. A je mi jasné proč určité přehravače kodek divx 3 nepodporujou. Avidemux funguje dobře ztrátu kvality jsem až tak nezaznamenal. jedno 45min video trvá převést půl hoďky. takže je to přijatelný.

No mrkni na svůj Gspot - už teď máš faktor kvality (Qf) zatraceně nízkej. :-)
Ono při převodu záleží na spoustě věcí, nicméně rozhodující je tvůj osobní pohled - vybrat akční část a zkontrolovat, jestli nekostičkuje, nebo se netrhá oproti původnímu, jestli obrázek není o moc rozmazanější, jestli zachovává barvy apod.
Tady máš návod na Gspot
viewtopic.php

Vše čemu v něm nerozumíš - googluj. Jsou popsány tuny materiálu, jak to funguje.

Mohu mít dotaz ohledně Avidemux jak ho nejlépe nastavit? Protože někdy se mi povede video cca o pár 10 MB menší a někdy taky skoro o polovinu což je hodně znát na kvalitě. Přitom nastávení neměním dávám výstupní byrate 1500. Má nato vliv jakou nastavim prioritu? děkuji za odpověď.

Na velkost videa ma vplyv len bitrate, takze 1500 tam asi nenastavujes ked je to video o polovicu mensi. (alebo nastavujes nieco uplne ine, nastavovat musis bitrate u kodeku ktory si si zvolil).
Resp. musis sa najprv pozriet na to ze ake rozlisenie a bitrate ma original, a nastavit bitrate podobne, ono totiz idealne bitrate zavisi aj od rozlisenia (cim vyssie rozlisenie tym vyssie treba bitrate) a aj od pouziteho kodeku.

Dalsia vec ktoru si treba vsimat je ze ako sa kompresuje zvuk. Na film staci mp3 128 kbps az 192 kbps. Nekompresovany zvuk zabera 5x viac, takze aj od toho zavisi velkost suboru. Kodek a bitrate pre zvuk sa nastavuje v kompresii pre audio.

Inac vobec nechapem preco rekompresujes videa ktore uz boli skompresovane, mas na to nejaky vazny dovod?