Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Procesor do herního PC

Dobrý den chtěl bych se zeptat jaká kombinace je lepší do herního PC.
Chtěl bych i trochu do budoucna na hry.

Intel Core2 Duo E8400 3,00GHz
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=5199 2
a
Asus P5Q PRO - Intel P45
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=5593 3

nebo

AMD Phenom II X4 810 (HDX810WFGIBOX) BOX
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6287 1
a
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6297 0

Já tomu moc nerozumím ale logicky mi vyplývá že je lepší to 4 jádro.
Proto se prám na názor ostatních aby mi poradili.

Já vim že teď to čtyřjádro nevyužiji ale už začínají být hry na 4jádra.
A nevím to jistě ale snad i windows 7 má využívat 4 jádra.
Mě de o to abych nedal peníze do 2jádra a ono za 5 měsíců bylo nedostačujicí na hry.

Stačí ti otestování a zavržení do horoucích pekel na ultramoderním a nabušeném značkovém notebooku?

Však to i tvrdím:

Názor na tento systém neberu lidem, co ho skutečně otestovali na odpovídajícím železe.

Vista je kupa neoptimalizovaného a neergonomického hnoje.

Tvůj názor, který respektuju. Pro mě Vista hnůj není a zpět na XPčka bych nepřešel ani náhodou. Pro běžného uživatele je to dobrý a stabilní systém.

Tak asi jsem. Já od operačního systému požaduji spouštění aplikací, rychlost, stabilitu. Toto všechno mi Vista splňuje lépe než XP. Start je po roce pořád přibližně stejný jako čistá instalace, to u XP při mém používání neexistovalo. Zatím sem nenarazil na hru, která by mi pod Vistou nehrála (pravda, zase tolik nehraju), programy v nových verzí fungují také. V XP, když se mi občas stalo, že nějaká aplikace přestala odpovídat, tak jsem ji musel většinou killnout v procesech. Ve Vistě? Napíše, že neodpovídá, dám Ukončit a je ukončena. V XP to většinou nejde tak snadno. Postranní panel? Ano, možná pro někoho zbytečnost, ale já to používám a v XP bych musel doinstalovat nějakou aplikaci. Průzkumník pro mnohem přehlednější a se super funkcí rychlého hledání. Správa zvuku je ve Vistě taky napřed před XP, například ztlumení jednotl. aplikací.
Uzavřel bych to s tím, že pro je Vista lepší než XP a nic jiného jsem taky nikdy netvrdil. Každý používáme systém jinak, každý dá přednost tomu, co mu vyhovuje více, ale prostě je mi proti srsti, když někdo automaticky tvrdí, že Vista je shit jen pro to, že to někdo támhle povídal a přitom s ní měl největší styk při dívání na TV sračkomet (@mif), kde o ni běžela reklama.

Grafika bude tato:
Sapphire HD 4870 TOXIC (11133-06-20R) 512MB, PCI-E
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6302 8

Chladič taky plánuji koupit.
Mě de o to že ted budou hry dělat na 4 jádro a já nemám tolik peněz abych si šel za rok koupit nový.Tak potřebuji aby mi to vydrželo co nejdýl.
Tenhle PC je tak na 4 roky :-( mě de o to abych si i třeba za 2 roky mohl zahrát něco "novějšího" (je jasný že na ty nejnáročnější hry můžu za rok zapomenout ale abych si ještě za ty 2-3 roky na tom něco zahrál)

za ty dva roky budou ty 4jádra taky někde jinde. Když zabrowsíš po webech o hardware, tak zjistíš, že snad ve všech hrách je vysocetaktované 2jádro rychlejší než relativně slabé 4jádro. A co bude v budoucnu ti NIKDO nezaručí.
Rozhodující je výkon teť. Že by ti ty hry za dva roky nešly pustit protože máš málo jader se mi nezdá. Za dva roky bude mít pořád hafo lidí "jen" dvoujádra.

Osobně jsem si c2d, (v základu na 2.2Ghz) pořídil před dvěma lety, přetočil na 2.67-3.06Ghz a hraju na tom furt a cokoliv. Mám jen 19ku LCD, ale nijak zvlášť se neomezuju v detajlech. Určitě mi ještě aspoň rok vydrží.

Ale na mě to působí že ses rozhod pro to 4jádro...tak si ho kup, ne?

No já sem zatim spíš pro ten Intel dvoujádro (dobrá recenze na každym webu :-))
Mě jde spíš o to abych věděl v čem je lepší a jestli se to za rok nezmění (jako že ted je lepší to 2jádro ale jestli za ten rok už nebude lepší to 4jádro)

precti si clanky na pctuning, pouze dualni grafiky nebo 2 GK ve SLI/CROSSFIRE je vyhodnejsi mit s 4jadrem. A tady je otazka, jestli za dva roky neudelas update grafiky, kterou uz to dvoujadro bude brzdit, ale jak tady pisou, ted na tvoji grafiku staci dvoujadro a pokud ho taktnes, ziskavas procenta navic nad 4jadrem.

jj...........tak asi ten Intel

mě šlo o to že už začínají hry využívat 4jádra (GTA4) a ted už budou na 4jádra skoro všechny hry.
Ale jak tady už poznamenali 2jádra bude mít hodně lidí ještě pěkných pár let takže tvůrci her jednoduše nemohou zahodit 2jádra a pustit se do 4jáder.(teda kromě GTA4 xD)

Tak asi objednám ten Intel jo ještě jsem se chtěl zeptat na kolik by cca šlo bezpečně vytaktovat abych nějak zásadně nezkracoval životnost?

4 jádro je k :x: .. prozatím. Ber E8500 a máš na několik málo let vystaráno... Rvát prachy do 4 jádra kvůli hrám je hloupost... Vyhozený prachy. A kupovat 4 jádro kvůli několik let očekávanému Alan Wake, který se možná ani nevidá je asi zbytečnost ... já mám E6750 @ 3,2 GHz a během her zdaleka nevižiji jeho výkon! A to hraju "novinky"...