Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem flash nebo ext. HDD?

Chtěl bych znát něčí názor na to, jestli je vhodné ukládat soubory jako zálohu na flashdisk. Zatím si dělám zálohy na CD nabo DVD, ale chtěl bych něco pohodlnějšího a spolehlivějšího. Nevím, ale jestli si mám koupit flashku nebo externí harddisk. Flashky mají sice menší kapacitu, ale aspoň na obrázky by mohla stačit, na druhou stranu externí disk nabízí za stejnou cenu daleko větší kapacitu, nevím ale jak je to se spolehlivostí a životností uložených dat. Poradí někdo ?

Zvolil bych externí pevný disk - máš na výběr rozhraní USB / eSATA / LAN / firewire, velká kapacita, obstojná rychlost a spolehlivost je taky myslím na dobré úrovni.

Samozřejmě, pokud má záloha plnit svůj účel, je potřeba zálohovat nejlépe na dvě odlišná média, tedy kromě disku třeba čas od času vypálit data na DVD.