Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdílné označení dvou disků ve Windows (ATA/SCSI)

Zdravím, mám dva SATA disky Maxtor, na obou jsou XPčka. V jednom systemu ve Správci zarizeni jsou Diskove jednotky oznacene takto:
- Diskova jednotka
- Maxtor 6Y120MO (první XP)

Na disku označeném Maxtor 6Y120MO běží řadiče ATA v prvním systému XP v režimu Ultra DMA 6
-------------------------------------------------- -------------------------------------------------- -----

V XPčkách na druhém disku jsou Diskove jednotky oznacene takto:

- Maxtor 6 L250S0 SCSI Device (druhé XP)
- Maxtor 6 Y120M0 SCSI Device

Na disku Maxtor 6 L250S0 běží řadiče ATA v režimu Ultra DMA 2

Jak je tohle možný, není to nějaká bejkárna?

Děkuju za radu :-)

Změna předmětu, původně: SCSI...?
Změna kategorie, původně: Hardware (host)

Mas v jednych z nich pravdepodobne blbe alebo ine ovladace (chipsetu).

Inac vobec nechapem co myslis tym "Na disku Maxtor 6 L250S0 běží řadiče ATA". Na disku ziadne radice nebezia. Radice su na zakl.doske.

P.S. inac nad oznacenim SCSI by som sa nevzrusoval, v NT systemoch sa tusim vsetko bere ako SCSI.