Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení 2 PC přes router na net

Zdravím,
Znamí má doma 2 PC a chtěl je oba připojit na net. Poskytovatel mu řekl ať si koupí router a půjde to. Postupoval podle návodu, ale na internet se připojí jen jedno PC a druhé ne. Router je iobchod.roset.cz Připojuje se přes kabely. Takže kabel od netu vede do ty "oddělený" zástrčky na routeru a pak dva síťové kabely do dvou PC ale net funguje jen na jednom. Na obou PC jsou XPčka. Asi se musí někde něco nastavit, zkoušel jsem hledat, ale s tímto nemám moc zkušeností, tak nevim co hledat a na co se zaměřit. Budu rád za vaši ochotu mi pomoct, Díky.

A ty kabely máš oba dva v LAN: 4x 10/100BaseTX full-duplex/half duplex Ethernet port (Auto-MDIX), konektor RJ-45. Nebo jeden v WAN: 1x 10/100BaseTX full-duplex/half duplex Ethernet port (Auto-MDIX), konektor RJ-45 a druhý v LAN: 4x 10/100BaseTX full-duplex/half duplex Ethernet port (Auto-MDIX), konektor RJ-45?

Do prohlížeče na připojeném PC napíšeš 192.168.1.1 , pak vyplníš Username: admin, Password: admin a dostaneš se do nastavení routeru ( pokud to někdo nenastavil jinak). Koukni do nastavení sítě na PC, které se připojilo a na druhém PC zadej podobnou hodnotu IP ( je-li tam 192.168.1.2 , tak poslední číslo musí být nejméně 3 ) Případně nastav přidělování IP automaticky ( DHCP): http://www.netbox.cz/site/cz/navod-nastaveni-dhcp. html#wxpdhcp

WAN zkuste na Dynamic- to dodá automaticky poskytovatel netu. Pokud máte přidělenou Static, bude to ta, co je v papírech k připojení, nebo ji vidíte na tom PC, co je schopné se připojit. Na routeru povolte DHCP server ( Enable). Od výrobce je přednastaveno, že router bude přidělovat připojeným PC IP adresu 192.168.1.100 až 192.168.1.199 . Na záložce Security, Firewall si zatrhněte Enable firewall ( the general firewall switch) a windowsí firewall si můžete na PC vypnout. Ostatní nastavení bych neměnil. Nastavení uložte ( SAVE) Pak tlačítko Reboot. Na malém 8 cm CD v krabici od routeru je návod.

Takže sem to nastavil, jak ste mi radili, a je tady jeden pokrok ten druhej PC se už aspon prihlasi do site, ale nepripoji se na net. Nevim kde muze bejt chyba. DHCP bylo enabled. Kdyz klepnu na sit, tak vidim, ze ten druhej komp odesila, ale neprijma.