Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odpojení flash disku

Pořídil jsem si nový flash disk ( corsair voyager ) 16 GB. Chci-li odpojit od notebooku ( Vista ) starý 1 GB, nemusím "žádat" o povolení k odpopjení. Na novém 16 GB však ano. Vypíše se vpravo v oznamovací oblasti hlášení " bezpečně odebrat hardware ", jako kdysi v XP. V prospektech mnoho prodejců uvádí, že ve vistách tento se tento úkon provádět nemusí. Obě flešky jsou naformátovány v NTFS. Co bych měj nastavit ?

koupil sis nejhnusnějšího gumáka na světě který uráží mé estetické cítění, takovým lidem mám skoro fyzické zábrany odpovídat.

windows xp a výše by neměly potřebovat odpojovat usb klíček (mají default vypnutý zpožděný zápis), ale vzhledem k velikosti souborového systému je možné, že stále ještě probíhá nějaký zápis z cache nobo řadič flash disku ještě dokončuje optimalizovaně komplikovaný zápis s ohledem na životnost.
čili ruční odpojení může znamenat konec existence dat na té flashce.
nejrychlejší odpojení pro dosažení letité životnosti je 1x kliknout levým myšem na ikonu v systray, a potvrzení odpojit.