Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem využití větší části paměti pro jeden program

mám 4gb RAMku a někde jsem četl , že při používání jednoho programu (v mém případě program na úpravu videa)nejde využít větší části z celé paměti z důvodu ,že část paměti blokují jiné programy (ale nevím ,jestli se nejdená jen o spuštěné programy). ale je prý software ,kterým se dá paměť pro prioritní program zvětšit a ostatním programům se omezí.mohli by jste mi někdo prosím vás vysvětlit jak tomu skutečně je?

XP je znamy tym, ze nedokaze plne adresovat viac ako 3GB RAM pamate - teda ich aplikacie beziace pod nim nevedia ani vyuzivat. Ako je to s prerozdelenim RAM medzi jednotlive programy neviem, to si musite pockat na fundovanejsiu odpoved. Jedno je vsak iste, ziadna slava to nie je. Pri mojich 2GB pamati mi po obsadeni 1GB pamate (Photoshop+office aplikacie) zahlasi, ze nema dostatok virtualnej pamate - pritom ramka je poloprazdna. Tot moj laicky pohlad na vec.