Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem need for speed Undercover

dobry den

mam takový problém s need for speed požadavky na tuto hru splunuji ale když zapnu hru načitaní běží normalně ale když už hraju objevuji se na obrazovce takove podivne čary jako mužu to hrat vadi to hodně nevite někdo čím to muže bít a jak to vyřešit

minimalni požadavky a muj comp

CPU
Minimum: Intel Pentium 4 or equivalent
You Have: 2 processors running - Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 2.80GHz
PASS

CPU Speed
Minimum: 3.0 GHz for XP/ 3.2GHz for Vista
You Have: 2.80 GHz Performance Rated at 4.20 GHz
PASS

System RAM
Minimum: 512 MB of RAM for XP / 1 GB of RAM for VISTA
You Have: 511 MB
PASS

Operating System
Minimum: Windows XP (Service Pack 2 or greater) / Windows Vista
You Have: Microsoft Windows XP Home Edition (Build Service Pack 32600)
PASS

Video Card
Minimum: DirectX 9.0c Compatible 3D accelerated 128 MB Video card or equivalent, NVIDIA GeForce 6600+ / ATI Radeon 9500+ / Intel G45 Express Chipset
You Have: ATI Radeon X300/X550/X1050 Series (ATI Radeon Graphics Processor (0x5B60))
PASS
Video Card Features - Minimum attributes of your Video Card

Video RAM: Required - 128 MB , You have - 128 MB
Video Card 3D Acceleration: Required - Yes , You have - Yes
Video HW Transform & Lighting: Required - Yes , You have - Yes
Vertex Shader Ver.: Required - 2.0 , You have - 2.0
Pixel Shader Ver.: Required - 2.0 , You have - 2.0

Video Card Driver Version (DirectX)
Your driver version number is: 6.14.10.6844
FYI: Your video card driver version is provided for your information, but it is not part of this analysis. But proper video card driver versions are important to the proper operation of your product.

Sound Card
Minimum: Yes
You Have: Realtek HD Audio rear output
PASS

Sound Card Driver Version
Your driver version number is: 5.10
FYI: Your sound card driver version is provided for your information, but it is not part of this analysis. But proper sound card driver versions are important to the proper operation of your product.

DVD
Minimum: Yes
You Have: TEAC DV-W516G
PASS, but the Speed could NOT be analyzed.
snad to staci

Tak djeme to mu že máš kartu od nvidie - zajdeš na nvidia.com - a tam to je. jestli máš od ATi zajdeš na oficiální stránku ATi - prostě koukneš co v PC máš a podle toho skočíš na oficiální stránky - stahování z oficiálních stránek UPŘEDNOSTŇUJ :-)