Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Propojení počítaču včetně sdílení

Dobrý den, chtěl bych se poradit, doteď jsme měli v rodině pouze 1 stolní počítač s poměrně velkým diskovým polem a připojením k internetu přes wifi kartu. Teď uvažuji o postavení 2 počítače, chtěl bych aby hlavní soubory (dokumenty, fotky) zůstaly ve starém PC a nový počítač by s ním sdílel internet a soubory uložené na starém PC. Staré PC je zapnuté takřka 24/7 takže se domnívám, že by stačilo síťovky počítačů pouze spojit kabelem a nějak nasdílet internet a hdd, mám pravdu? Nebo by jste volili jiné řešení?

Díky za radu, takže jestli jsem správně pochopil a například bych zakoupil TP-LINK TL-WR543G v tvém odkazu tak do něj zapojím anténu ze střechy a připojím se přes něj na wifi poskytovatele a poté vytvořím domácí wifi síť na připojení všech pc?