Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Top písničky všech dob

Uvádí se, že Yesterday od Beatles je ta nejlepší napříč všemi érami.
(J)IMHO by se tak vešla do 30 a níže.
Znám jiné songy od Beatles, které hodnotím líp.

Ale kdyby se měla vybrat jediná píseň, reprezentující pop hudbu,
hlasuji pro Destiny od Vanessy Mae:

watch

Dodávám, že téměř stejně skvělá je opomíjená Laughing Buddha,
odkaz na klip na YT nedávám, je tam ve strašné kvalitě všeho.

loading...

Vítej ve spolku normálních (Prasaku, vzal jsem si neprůstřelnou vestu :-P) lidí ve věku 0 až 15 let :-). Zatím máme asi 2 členy :-). Nejen, že je to dle nich nejlepší hudba, ale pouštějí to před učiteli(ti nemají žádnou autoritu tak dělají, že to neslyší), napodobují to atd. Jednou jsem se pokusil pustit nějaký rock a vypadalo to, že mi hodí mobil z okna :-D

Minulý byla trochu jiná káva, za jedno to byl androš a ne mainstream a dělali ho lidi co uměli a viděli dál než dnešní pseudoumělci. Za všechny - album Ill Communication od Beastie Boys z roku 1994. Ovšem - pro rockery kteří mají pleš, křiváka co přes břicho nedopnou a pět křížků na krku *) je nestravitelné ledacos...:-)

__________________________________________________ __________________________________________________
*) porovnám-li co jsem poslouchal před 10 lety a nyní, tak jsem na nejlepší cestě stát se také takovým... Takže to myslím bez urážky!

moji reakci jsi zjednodušil na kytara=rock=dobrý, vše ostatní sračka... Tak to ale nemůže být a ani není

Dobrá tak promiň. Divil by ses, jak často je ale takový názor běžný, i tady na poradně to párkrát padlo. Jinak moje hudební začátky jsou u punku a dneska se už neostýchám mít rád ani to nejzvrácenější sedmdesátkové disko.

Já vím že takový názor je běžný. Mé hudební začátky byly třeba U2, Pink Floyd, Uriah Heep a tak; vesměs klasický rock. Tomu jsem víceméně zůstal věrný, přidal jsem i metal, zejména v jeho techničtější a propracovanější podobě (Death, Sadus, Cynic...) který mě nepřestane bavit snad ani za 20 let. Občas jsem podnikl výlety i "jinam" - k elektronice, d´n´b, dubu etc. Taky si rád poslechnu třeba Massive Attack a podobně. Také za výbornou hudbu považuji balkánské dechovky :-) Ovšem - současnou hudbu skoro nesleduji.
K tomu discu - ačkoli již hudební periodika nečtu, tak mi v hlavě utkvěly útržky z recenze na videokazetu Modern Talking, jeden příklad za všechny: "pro poslech této hudby musíte mít IQ buď pod 80 nebo nad 130; nic mezi tím". To myslím vystihlo stav věcí velice přesně :-)

Vůbec bych si netroufnul odpovědět; vždyť není možné cpát žánry dohromady.

Písničky (s pejorativním podtextem, takové to sloka-sloka-refrén sloka-refrén la-la-la...) mě nikdy moc neoslovovaly, spíše bych hledal mezi skladbami.

Pár tipů:
The Moody Blues - Nights In White Satin
Manfred Mann's Earth Band - Father of Day, Father of Night
Barclay James Harvest - How Do You Feel New
The Alan Parsons Project - La Sagrada Familia
Camel - Hymn To Her

To je veliká hrůza, sorry, ale musí to ven. Většina lidí si pak myslí, že na housle se hraje tak, jako Vanessa, v ještě horším případě Jaroslav Svěcený.3-[(Sem by patrně patřil blicí smajlík.)
Pro otrlé: watch
Nejlepší houslista všech dob, co chodil po této planetě, byl Jascha Heifetz. Viz třeba tady: watch (ale nejsou tam žádné bicí...)
Pravda, Vanessa je hezčí, než Jascha, ale to je asi tak všechno.
Další, kteří se dají poslouchat, byli kupř. Leonid Kogan, David Oistrach. Ze současných třeba Maxim Vengerov, Hilary Hahn, Leonidas Kavakos (takhle šíleně rychle hraje Paganiniho 5. capriccio: watch - načež jakási televize natočí "David Garrett breaks violin world speed record" watch v domnění, že tento Garrett hraje nejrychleji na světě. Ach můj bože, 13 not za sekundu, to je toho, to mám ve své nahrávce taky (viz (tedy spíše slyš) http://www.zdenekstary.info/Music/studio/Sinding1. mp3). Jenže např. Yehudi Menuhin hraje ke všemu absolutně zřetelně, všechno "vyďobaný", jedna nota jako druhá - Paganini: Moto Perpetuo watch
Konec hudebně teoretické přednášky...

Beze všeho připouštím, že se každému líbí něco jiného, nikomu to neberu, jen to muselo ven. ;-)

Fuente, tak nevím, zda na té Destiny se Ti líbí hudba, či ta nabušená šikmooká samice. Jinak já mám od VM nejraději Storm.

Především ale souhlasím s L-Corem, že to posouzení (top písničky ze všech dob) je s ohledem na mísení žánrů velice složité. Pak by se tady musely objevovat jenom evergreeny. V té souvislosti mě napadá téměř nomen-omen anglická lidová "Greensleeves", o které psal už Shakespeare.

Ale abych nebyl za staromilce, i já mám ve svém věku jakýsi vztah k moderní hudbě (Vangelis, Oldfield, Jarre, Morricone & spol.) a tak bych hlasoval pro Fantoma Opery od A.L. Webera, zpívaného Evou Urbanovou (a bohužel L. Křížkem).

Všech dob? To jsou divné ankety, když aktuální umělci jsou v nevýhodě - na základně nějaké hobitsví je za klasiku (tzn nej všech dob) považováno něco, co je nejlépe hodně staré a umělec již zemřel. V případě filmů to musí být navíc černobilé. V případě knih to musí napsat homosexuál, vyměnit si o svém díle pár dopisů s ostatními spisovateli a idálně ještě zabít manželku ...

Důvod, proč jsou slavní Beatels je protože, tehdy bylo jednoduší se prosadit. Když odečnu přidanou hodnotu toho, že je to klasika od písniček Beatels, tak mi pro mé uši nezbyde nic než hluk... a podobně je to se všemi pisničkama označovanými jako "nejlepší všech dob".

Takže pro "klasiky" : I will always Love you, My Heard will go on, Straiway to heaven, Child in Time,Over the Hills and Far Away..

Jinak všichni víme, že je to: Guano Apes - Lord of the board* 8-)

Obecně jako vrchol muziky považuju WinterSun, Led zeppelin, staré NightWish a Northland.

*- kapela už neexistuje, tudíš má +1bod do klasiky :o)

S těmi Beatles střílíš vedle. Prosadit se není jednoduché v žádné době, a předpokládám že o šedesátých letech zase tolik vědět nebudeš. Beatles měli, kromě chytlavých melodií, velice chytrou a revoluční marketingovou kampaň. V podstatě to byl první boyband.

Ale já mám Beatles rád a neberu to jako deklasování. Uměli hrát, psali si vlastní hudbu, přesto svým způsobem byli boyband. Miliony fanynek na celém světě po nich šílely. Tlemili se z promofotek, fotili se s růžemi a uměli se oblékat. Úspěch je jedna věc, ale takový úspěch jako měli Beatles se nedosahuje jen hudbou.

Boyband se dnes sestavuje na základě stejného mustru - čtyři kluci, každý jinak přitažlivý pro fanynky.

To máš recht, ovšem dnes ti lidé nemusejí umět... Samozřejmě si nemyslím že stáli a padali jen s hudbou, ovšem ta byla tehdá nedílnou součástí. Dnes nikoli, dnes prodává hlavě imidž.

Mám rád popmusic, ale zase to tak nežerte .)

Popularita písní je proměnlivá, a to i před vznikem popmusic, kdy se tyhlety písničky braly "vážněji". Slyšel jsem že byly časy kdy ke "klasice" patřilo "milion rukou v tmách se vzpjalo" a v jiné zemi zase Goebbels rozdával rádia do vesnic, aby se klasika lépe poslouchala. Prý je ta klasika dnes ale zakázaná, mimo pivních festivalů a vybraných "písniček". Tak nevím...

Sice Bob Dylan byl první, ale Guns N' Roses ji udělali dokonalou.

A Lou Fanánek Hagen ji učinil nesmrtelnou. A máš pravdu, k pohřbu se pro svůj tragický obsah vysloveně hodí:

Tragédie v JRD Čifárie

Kde je Laco, i don't know,
kde je Fero, i don't know,
kde je Jožo, i don't know,
kde jsou všichni?

Nak nak nakydej tenhle hnůj.

Kdo uklidí na poli?
Kdo podojí v maštali?
Kdo nahodí traktory?
Jenom ty, ty's tu zbyl!

Nak nak nakydej tenhle hnůj.