Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NAS disk a vzdálená správa

Mám prosbu. Koupil jsem si do práce NAS disk - Synology DS-207 Disk Station. Nemám veřejnou IP adresu a potřeboval bych na disk přistupovat z domova (XP PRO). Nevíte někdo, jestli to při neveřejné IP adrese vůbec jde a pokud ano, tak jak - s jakým softem? Za pomoc děkuji předem.

K neveřejné adrese se z veřejné sítě nepřipojuje, dělá se to tak, že router s věřejnou adresou (v práci) přesměruje některý port na počítač:port ve své síti.

Hledej "port forwarding"

Druhá možnost je používat VPN, ale to je už trochu komplikovanější.