Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak instalovat nejnovější soft v Ubuntu?

Zdarec,
jsem linux začátečník a rád bych ve svém Ubuntu 8.10 používal nejaktualnější software, ale z distribuce se mi sosají programy párverzí zpět. Příklad:

GIMP:
po nainstalování systému máte 2.6.0
pokud zaškrtnu v Systém -> Správa -> Zdroje softwaru: backports (tohle jsem zkusil první a povýšil) a nevydané verze obdržíte verzi 2.6.3

jenže aktuální stabilní verze je 2.6.5 :-|

taktéž můžu jmenovat i jiné softy...

no když stáhnu ručně update 2.6.5 z webu gimp nevím jak jej nainstalovat (spustí se mi to jako textový soubor, ani když přidám právo na spuštění tak se mi to nespustí), totéž když z linux.softpedia.com: patch-2.6.5 nejde nainsatlit- je to deb balíček o velikosti 4MB, když spustím napíše se mi v instalátoru balíků:

Error:Dependency is not satisfiable: libgimp2.0

již není nutná odpověď- poradil mi kamarád linuxák: prý je to někdy takhle delší, že Ubuntu komunita upravuje dané programy pro větší stabilitu apod., že z ofiko repozitáře chodí jen stabilní věci. Pro nestabilní věci- instalovat ručně nebo používat:
www.getdeb.net

zdravím a vyřešeno