Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem IIS FTP - ako v XP pro SP2 nastavit default win. firewall pre passive mode

Zdravim,

FTP IIS na XP pro funguje OK, len este potrebujem doladit firewall tak, aby povoloval klientov s poziadavkou na pasivne FTP pripojenie.

t.j. ked na Firewale povolim iba port 21 - samozrejme funguje FTP, ale nie cez pasivny sposob FTP pripojenia.

ked som skusil v tom def. firewale nastavit rozsah portov, nefunguje to, len jeden port sa da nastavit - co asi pre pasivny mod nie je to prave.

tu som nasiel nieco o nastavovani pasivneho povolenia, ale nechce sa mi to riesit cez nejake skripty - chyba mi nejaky klik nastroj.

http://www.microsoft.com/technet/prodtechnol/Windo wsServer2003/Library/IIS/0d2a9b2e-b697-4bb3-8a61-0 fad73a1fa08.mspx?mfr=true

cize, ako by sa to dalo uribit co najjednoduchsie v XP pro, aby bola aj nejaka bezpecnost - pri pouziti jednoducho nastavitelnych nastrojov.

vopred diky

vydal ses velmi špatnou cestou... zvolil jsi nejhorší možnou kombinaci OS a FTP serveru jaká vůbec existuje.

Nejjednodušší a ještě relativně čisté řešení je představit před ten tvůj server bridging (transparentní) firewall, který bude filtrovat veškerý traffic dovnitř i ven. Nejjednodušší by to mělo být (pokud si s tučňáky netykáš) použitím nějakého staršího PC a "klikacího" zeroshell linuxu

edit: druhá varianta je naklikat si třeba 50 portů a pak si v IIS nastavit rozsah pro pasivní porty.

diky za vyjadrenie a pomoc:

1) sorry, ta cesta je pevne urcena, nemozem si vyberat. (bol linux ftp server)

2) dik za ten link, len neviem, ci to pojde aj v XPpro-SP3 (oprava-bolo SP2)
to je pre windows 2003 server, takze neviem... ? je to aj pre desktop XP?

3) k tej bezpecnosti - ide o LAN(intranet) bezpecnost, pretoze firewalls riesia na intranete/ineternete globalne ini.

este k bodu 2) by som rad, ci je to aj pre XP?