Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nenačte se systém

Tak jsem dneska pustil počítač, a po přihlášení do systému na té modré obrazovce s názvy účtů (Windows XP), se objeví Vítejte, a modrá obrazovka zmizí, objeví se tapeta a tím to končí, žádné ikony, žádná lišta s nabídkou start, poze pozadí. Když stisknu Ctrl+Alt+Delete tak se objeví Správce úloh systému Windows v kterém beží sposta různých procesů, ale systém prostě nejede. Může mi někdo poradit, co s tím?

Tak nouzový režim normálně najel. Stalo se to po aktualizaci AVG Free Edition - vyžadovalo to restart, a po něm už to nešlo, ale může to být jen náhoda. Pokusím se obnovit systém ze včerejšiho dne, kdy ještě normálně fungoval. Když jsem to předtím pročítal, tak mám dojem, že explorer.exe tam nebyl.

po dvou letech nemá být systém výrazně zpomalený, kromě případů kdy je správcem naprostý retard.
něco mi říká, že přeinstalovávat systěm je v takovém případě marná snaha.

zkus:
- odinstalovat všechny hovadiny
- podívej se co se ti spouští automaticky po startu - odinstaluj paskvily které tam jsou vyjmenovány.
- zkontroluj prohlížeč událostí; jeď po věcech které způsobují chyby (červené vykrřičníky). odinstaluj je / nahraď je / nastav je.

Možná tím ,,retardem´´ bude moje přítelkyně, která do našeho stolního PC nainstaluje každou kravinu. Můj notebook funguje už dosti dlouho naprosto bez problémů, právě proto, že si dávám velkej pozor co tam dávám. Pokusím se tedy v nouzovém režimu odstranit všechny nepotřebné a pochybné věci a pak napíšu, co to udělalo.

Tak to už fakt nechápu, smazal jsem skoro všechno co šlo, a spustil systém běžným spůsobem a nic se nezměnilo, zahraje uvítací melodie, objeví se tapeta pozadí a ikony a dolní lišta stále nikde. Na začátku mi tu někdo psal, jestli je spuštěnej proces explorer.exe a já jsem psal že myslím že ne, ale teď jsem koukal že tam normálně je a prý když tam je, tak by se měly ikony apod. na 99 % objevit.