Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem TN nebo VA ?

nevím jaký lcd monitor vybrat.
jestli nějaké TN nebo dát přednost technologii VA nebo IPS.
neviděl jsem tyto dva monitory vedle sebe (TN x S-PVA) takže to nemůžu vůbec posoudit. V obchodech mají jen TN panely a některé mi nepřipadají špatné, i když ten úhel tam je, ale na monitor stejně koukám přímo a když někdo bude sedět vedle mě a koukat taky, tak to také snad nebude dělat "mazaninu barev".
Peníze našetřené mám, ale přece jen TN jsou o dost levnější.

Přemýšlel jsem třeba o tomto:

http://www.lcdmonitor.cz/iiyama-E2208HDS-Full-HD-2 2-Black-LCD-monitor/i36868/

nebo jeho kamarád 24"

Monitor bude hlavně na internet, dále fotky(amatér), úprava fotek(ořezání, jas a kontrast nebo ve photoshopu nějaké blbinky) a obrázků. Občas nějaký filmeček a hry ( auta - need for speed, grid, nějaká 3d akce)

Takže jestli by mi někdo poradil, jestli opravdu TN nebrat. Monitor nekupuju na dva roky, prostě mi vydrží dokud "neumře".

Díky všem

POkud nejsi profi grafik (jak píšeš že ne), tak myslím že kldině TN. Pokud máš peněz na rozdávání tak klidně S-PVA - říkám klidně, to jenom kdyby ses těch peněz chtěl zbavit :-)

Edit: pozorovací ´úhly mám stejný jako ten tvůj monitor a jako v klídku i když vedle mě někdo je :-)