Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záznam z DVB-T

Dobrý den,
Možná trošku amatérský dotaz:
Když nahrávám video z DVB-T tuneru v programu pvr2 tak že se v podstatě nahrávají přímo data z antény bez jakýchkoliv úprav?
Tudíž kvalita je původní.
Tzn. Že nahrávat pořad třeba pomocí movie makeru je nesmysl a došlo by k převodu mpg streamu do analogu a opětně by se digitalizoval...
Často ale nahrávám z analog vstupu. Kdybych si pořídil kartu s hw kodérem mpg2 tak je pravda, že vytížení cpu by bylo skoro nulové ( tak jak nyní při zápisu DVB-T) a bylo by to kvalitnější?
Děkuji s pozdravem příjemného dne

hardwarový mpeg kodek preberá na seba všetky procesy,ktoré sú potrebné na spracovanie mpeg videa,hlavný procesor počítača sa môže venovať svojej robote a nemusí sa zaťažovať s prevodom videa do pozeratelnej podoby a dekodovaním a enkodovaním,takže hardwarový kodek umožní používať komprimované video aj na velmi slabých zostavách ,kde by za normálnych okolností dochádzalo napr. pri nahrávaní programu k rozsynchronizovaniu obrazu a zvuku,k úplnej strate snímkov,alebo by sa dalo zachytávať video v použitelnom stave len do velkosti cca krabičky od zápaliek.V skratke,ano,hw kodek odbremeňuje hlavný procesor a pracuje s videom prakticky v reálnom čase pri zachovaní maximálnej možnej kvality spracovaného videa a prevádza na úrovni hardwaru s nutnosťouv len minimálneho zásahu užívatela to,čo sa čiste softwarovou cestou v programoch musí pracne nastavovať a hlavne musí sa vedieť nastavovať,aby výsledok bol aspoň trošku na pozeratelnej úrovni,to isté platí aj pri prevode videa pomocou hardwarového kodeku.Je to proste ako napr. v stolných dvd prehrávačoch,užívatel len vloží dvd,zmačkne pár gombíkov,prevedie pár úvodných nastavení prehrávača a už len pozerá-to je ten myslený nutný minimálny užívatelský zásah,o obraz a zvuk sa stará hardwarový kodek,ktorý je v prehrávači.Pokial užívatel spustí čiste softwarový program-napr. mplayer classic alebo bs player,často rieši problém,ako nastaviť prehrávač,keď miesto obrazu vidí len zelené škvrny,prečo nehrá stereo,čo robiť,keď video ide "hore nohami",prečo mi nejde nastaviť 16:9,prečo je s jednou graf.kartou obraz rozmazaný,aký codecpack nainštalovať,aby mi išiel film,aké ovládače,prečo nejde dxva....to všetko odpadá pri použití hardwarového kodeku