Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kolize FF a MS IE při spouštění programu pro Win95

Jako defaultně nastavený prohlížeč mám FF 1.5 (na WinXP). Když spustím jakýsi starší informačně-datový program, vytvořený pro Win95, hlásí mi, že nemám nainstalován MSIE, případně že používám nevhodnou verzi. V readme.txt je doporučována v. 4 a vyšší.
Pokud si MSIE nastavím jako výchozí, program se normálně spustí.
Není nějaká metoda, jak ten program spouštět, aniž bych musel přenastavovat výchozí prohlížeč ?
Za rady a tipy předem děkuji.

zmena kategorie (mif) (Paullus)

Nevhodně přehnaná aktivita programátora, který to dělal. Přetržení autora programu asi nepřipadá v úvahu, to už bys učinil. Zrovna minulý týden jsem instaloval program pro ovládání MIO GPS navigátoru. Ten mi dal důvod zahovořit sprostě, když spustil svojí www stránku přímo v MS IE, ač mám defaultní FF a MSIE mám dokonce smazán::) (spouštěč IEXPLORE.EXE - právě aby ho jiné programy nenačuchaly). Jestli tvůj program tvrdě vyžaduje MSIE 4 a kontroluje to, tak je rada drahá.

Rce dík, ale ten program nevyžaduje explicitně MSIE 4, stačí mu, když je stávající MSIE (tuším v. 6) nastaven jako defaultní. Jak říkal shora IgorK, možná by postačil nějaký baťák, eventuelně VBS Script, který by před spuštěním nastavil MSIE jako výchozí a po ukončení se vrátil do řádného režimu Firefoxu. Na vytvoření takového prográmku jsem ale dost velký BFU, který je alespoň k sobě natolik sebekritický, že se nevrtá v registrech.

No, vono to zas tak moc smazané není. Ten IEXPLORE.EXE je jen kartičký spouštěč haldy DLL. Však lze zkusit: Do adresního řádku MSIE napast třeba c:\ a hle, vidíme disk normálním průzkumníkem. A naopak, do horního prostoru normálního průzkumníka napíšeme místo c: třeba www.poradna.net, a díváme se a žasneme - jsme na Internetu. Já to mazal kvůli nějakému programu, kterej tu Gatesovu blbinu spouštěl na tvrdo, ať jsem měl defaultně co chtěl. Když jsem smazal IEXPLORE.EXE nemělo to co spouštět. A páč autor programu byl alespoň trochu zodpovědný, tak když se mu nic nepodařilo spustit, usoudil, že to asi neumí a program běžel normálně dál.:))

Igore, teď jen jak to zjistit.
Napadá mě v Editoru registrů vyexportovat větve "Software" v HKCU i v HKLM, pak nastavit MSIE jako defaultní, učinit to samé a pak porovnat výsledné soubory ve Windows vulgo Total Commanderu, kde došlo ke změně.
Nebo je nějaká rychlejší metoda? Stačí, když mne mne nakopneš.

Nic nepomáhá, ani hadr na zátylku ani na čele, dokonce ani osvědčená neuroleptika. Z porovnání těch rozdílů jsem si udělal soubory *.reg o 58 položkách s tím, že je když je odpálím, stane se ten či onen browser defaultní.
Ať už však spustím kterýkoli z nich, hlásí mi nyní každý z prohlížečů, že není defaultní.... To je něco neskutečného.

Rce díky, takhle to chodí, už mám tedy za sebou 50 % problému vyřešeného.

Napsal jsem si krátký script *.vbs, ale protože jsem lama, tak nevím, jak to udělat, aby se mi ten FF jen nastavil, ale nespouštěl:

Set WshShell = WScript.CreateObject("WScript.Shell")
WshShell.Run("C:\PROGRA~1\MOZILL~1\firefox.exe -silent -nosplash -setDefaultBrowser")

To byl nějaký komerční program, který prodávalo Beckovo nakladatelství asi za 3K, takže za těch 15 let, co bych dostal za vraždu spáchanou zvlášť zavrženíhodným způsobem, mi to nestojí....
Mně by to už ale zajímalo z principielního hlediska, jak ty prohlížeče přesměrovávat.

viem ze existuju rozne register monitory, ktore sleduju zmeny v registroch. tazke ja by som to robil tak, ze by som:
1., otvoril FF
2., spustil nejaky register monitor
3., zmenil v FF ze je default browser a zistil, co vsetko zmenil v registroch
ak ti s tym nikto nepomoze a sam si s tym nebudes dat vediet rady, tak ti to zistim sam. teraz uz ale nie, som dost unaveny.

vidim, ze tu padlo mnoho navrhov, ale ja by som isiel jednoduchsou cestou. pretoze je program urceny pre win95, tak ten zapis v registroch myslim ze bude jednoduchsi. ja by som sa najprv zaoberal touto vetvou: HKEY_CLASSES_ROOT\http\shell .
1., nastavit default IE
2., otvorit regedit a vetvu HKEY_CLASSES_ROOT\http\shell . prave tlacitko->exportovat->len vybranu vetvu. zapisat do suboru napr. ie_default.reg
3., nastavit default FF
4., otvorit regedit a vetvu HKEY_CLASSES_ROOT\http\shell . prave tlacitko->exportovat->len vybranu vetvu. zapisat do suboru napr. ff_default.reg
5, vytvorit batch file napr. aplikacia.bat:

reg import ie_default.reg
aplikacia.exe
reg import ff_default.reg

asi takto by som zacal ja.

Takže anarchist a Rce díky, už ty Vaše nápady fungují:

IE - příkaz od anarchista: "shmgrate.exe OCInstallReinstallIE"
FF - příkaz od Rce: "C:\kde-to-je\firefox.exe -silent -nosplash -setDefaultBrowser"
Teď si z toho udělám nějaký batch a jsem za vodou. V první řadě si ale jdu pustit nějaký horror, abych se uklidnil.

Ještě jednou dík.