Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Freezujuci PC.

Dobry Den,

Mam trosku spomaleny PC, v niektorych hrach, mi to privelmi seka.. Chcel by som sa spytat, moze to byt dovod, ze mam x stary disk, ostatne veci, mam pomerne dobre, trosku lepsie ako su odporucane poziadavky.. Ale ten Stary disk, je fakt velmi stary.. Takze mohla byt v tom chyba?

Alebo skor.

AMD Athlon XP 2600+, 512 RAM, GEcube SE Game Buster 9600SE.
- Minimalne Poziadavky.
Windows 2000 / XP
800 MHz CPU
512 MB RAM
32 MB 3D graphics card with Hardware Transform and Lighting
-Odporucane
1.5 GHz CPU
1 GB RAM
64 MB 3D graphics card with Hardware Transform and Lighting
Broadband Internet connection

Podla vas mohla by byt chyba aj v tej ramke? obcas mi to "freezne". Nechcel by som vyhodit peniaze zbytocne :))

On radil, možná "drsnym" způsobem, ale radil. Má pravdu : Když do starého PC dáš dobrou komponentu, tak výsledek stále bude staré PC, ta komponenta s tim divy neudělá... Vím o čem mluvím, není to dlouho co jsem měl stejně "blbý" PC, přemýšlel jsem o nových částech, ale fakt to nemá smysl

aby si kupoval drahé součástky

Vzdycky, kdyz vyvojari her zehraji na PC platformu v tom, ze jsou s tim problemy, protoze lidi nechteji investovat do HW a ocekavaji, ze to bude fungovat i na kdejake plecce a pokud nefunguje tak si hru malokdo koupi - tak si rikam, co to ti vyvojari melou, snad kdyz clovek chce hrat na PC, tak mu musi byt jasne, ze musi mit herni PC a ne kancelarsky stroj. Ale mylim se, v posledni dobe se zde na poradne mnozi dotazy typu chci hrat na pomalem starem PC a ono to nejde, co mam delat ? Pokud nekdo poradi, kup si herni PC, tak obvykle dostane vynadano od takovych jako jses ty, ktery neni tak bohaty, aby si kupoval herni PC a presto chce hrat hry. Ach jo.

----

Zkus zjistit co mas za disk, to ze je velmi stary muze a nemusi byt tvuj problem, ale bez toho, ze napises typ disku, je to ve spravci zarizeni napsane, tak ti to nikdo nerekne.

wtf? kindeři z jak na počítač si našli novou poradnu?

pokud hned příští týden nekupuje nové počitadlo, dá se životnost tohoto krámu trochu protáhnout právě updatem ram (přikoupením druhého 512mb modulu). asi něco takového (přesný typ konzultovat s manuálem základní desky nebo s everestem).
cena mi přijde vyšší než jsem čekal, na druhou stranu bude větší ram trochu šetřit nervy uživatele.

dále uvolnit procesorový čas a zabranou ram vyčištěním od veškerého spyware (viz hledání vpravo), pozabíjet zbytečný adware povypínáním všech hovadin v msconfig.exe - po spuštění.

a ta kontrola na dma či nesprávný pio režim by taky mohla něco vysvětlit.