Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno nově sestavený počítač nenaběhne

zdravim. Sestavil jsem pc z nakoupených komponent a vůbec nenastartuje ani nepípne prostě nic (jen na základní desce svítí dioda napájení). Nesestavuju pc poprvé, tak si myslím, že jsem vše sestavil dobře. Proto si myslím, že nějaký díl je vadný a je potřeba ho reklamovat. Jen nevim jaký, nemám možnost, je postupně měnit a čekat až naskočí.
Napadlo mě jen jediné, na desce je 8-mi pin konektor napájení EATX12V z toho jsou 4 piny zakryté. Na zdroji mám pouze 4 pinový konektor. Nevím jaký je rozdíl mezi tím 8 a 4 pinem. Předem díky za každou radu.

Rozdíl mezi 8 a 4 pinovým konektorem - google hledat "motherboard 8pin power connector".
Jinak ten 8 pin je napájecí konektor pro procesor - ty výkonné potřebují více příkonu, neboť mají mnohem větší spotřebu. Také ten výkon musí zvládnout základní deska.
Odpojit úplně vše, disky, mechaniky, nechat 1x paměť, procesor, grafika... počítač zapnout přes konektor na desce...

Myslet znamená houby vědět. Raději napsat nadbytečné, než napsat málo. Jaký procesor, jaká deska ? Co když se zapojí komponenty mimo skříň? Co spuštění spojením pinů power na základní desce? ( jen mžitkové, ne trvale!) Zkontrolovat zapojení podle manuálu k desce.