Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Celeron 1,4 M ???

Předem se omlouvám za poněkud zmatený dotaz.
Nevíte co to je vlastně za procesor? S čím je výkonově srovnatelný? Přiznám se, že pro mě je základem srovnání číslo v GHz, ale tady mi to nějak nepasuje.

Nafasoval jsem nový notebook ThinkPad R51 a ve vlastnostech systému se procesor hlásí jako Intel(R) Celeron(R) M processor 1.40GHz. Notebook má 256 MB RAM a XP Prof. Test v Sandra toto potvrdil. V benchmarku je ale rychlejší jak Celeron 1,7GHz a subjektivně je při práci také rychlejší (především rychlost spouštění programů a čas zazipování 1GB souboru) jak počítač s Celeron 2,2GHz s 512 MB RAM (disk 7200ot) a w2k.

Když jsem se ptal na osud tohoto nb, tak mi bylo sděleno, že výkonově by měl odpovídat 2,8GHz a sysinfo ukazuje kmitočet s dělitelem 2. Trošku na toto zdůvodnění hledím jaxi šejdrem a přiznám se, že nevím o co jde.

Processor
Model : Intel(R) Celeron(R) M processor 1.40GHz
Speed : 1.40GHz
Performance Rating : PR1679 (estimated)
Type : Mobile
Package : FC µPGA479M
Rated Speed/FSB : 1400MHz / 4x 100MHz
Multiplier : 8/1x
Generation : G6
Name : P3D (Dothan) Pentium M 90nm 1.7+GHz 0.9-1.5V
Revision/Stepping : D / 8 (12)
Microcode : MU06D820

[mod]zmena kategorie (mif)[/mod]

No je to CeleronM 1.4GHz.
Nemozes to zrovnavat s celeronmi odvodenymi s P4, takisto ako nemozes zrovnavat P4 a pentium-M. P4 ma vysoke frekvencie ale (relativne) slaby vykon, cele P4 mi pripadalo ako marketingovy oblb na tych co sa kukaju len na frekvenciu.
PentiumM (CeleronM je jeho "odlahcena" verzia ktora napr. nevie speedstep) je odvodeny od P3 preto ma pri nizsej frekvencii vyssi vykon ako P4 vetva.

To jste dostal pěkný notebook. R51 jsou výborné. Jenom si ukecejte 256MB modul paměti navíc (volný slot je k dispozici), stojí pár šprdlů. A teď k tomu procesoru. Celeron M je podařený procesor, je odvozen od Pentia M, jen je ochuzen o fci speedstep a má menší cache. Neodvážil bych se tvrdit, že hrubý výkon je srovnatelný s Cel(P4) 2,8, to už je přehnané. I když se to srovnává špatně, spíše bych to přirovnal k frekvenci 1,8-2,0.