Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupě grafické karty

Zdravim všechny,rád bych se Vás zeptal, jakou grafickou kartu bych si měl pořídit, když bych si docela i něco zahrál a jsem ochoten investovat +- 3000,-. Mam už nějaké adepty od kamarádů, jako třeba ati 4830, nvidia 9800gt...ale rád bych si poslechl více názorů. Jinak zbytek mé sestavy:dvoujádrový AMD Athlon 3800+, 2GB RAM, 320 GB HDD. Díky za odpovědi.

HD 4830 a GeForce 9800 GT jsou si výkonem konkurenční grafiky, ani jedna není v průměru výrazně lepší nebo horší, lépe řečeno - záleží tu pak, při puntičkaření, na konkrétní hře a rozlišení (někdy i osobních sympatiích). Spotřeba je také + - obdobná (cca 85W/80W).

Rozdíl je v podpoře directX 10 (9800GT) versus 10.1 (HD 4830), ovšem obávám se, že stejně toliko zásadní význam u těchto grafik nebude pro Vás, a vzhledem k Vaší sestavě atp., důležitý. A pokud máte XP...

Osobně bych k dnešku vzal tu, pokud bych neakcentoval konkrétní hry a používané rozlišení, což může být jistě zohlednitelné, která bude sehnatelná za menší peníz (nevadí mi ani jedna) nebo bude tišší (či jiný důvod).

P. S. Obě zmíněné grafiky jsou vzhledem k procesoru rozumným maximem.