Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou ZD ?

Chtěl bych si pořídit novou základní desku cca. > 3000,- Kč. Potřeboval bych poradit nějakou, která podporuje vícejádrové CPU. Je lepší Asus,Gigabyte, MSI ? Čipset Intel nebo Nvidia (vlastně ani nevím co to přesně je)? Paměti DDR II 800Mhz nebo 1066Mhz ? Možná moc otázek, ale snad mi někdo poradí nebo dá konkrétní typ. Díky

Najprv vyberas podla toho aby ti v nej isiel tvoj CPU (resp. ten ktory chces kupit). Vicejadrove CPU su dnes snad vsetky, a podporuju to vsetky dosky. Ale ten tvoj tajny CPU vsetky nepodporuju. Od toho sa potom odvija chipset atd. Napr pre intel CPU by som bral intel chipset a znacku gigabyte. Presny typ zavisi aj od konkretneho CPU a dalsich veci (aku podporu pre FSB a pamate chces atd)