Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem GPRS: pár dotazů

1) Kdysi platilo, že naši operátoři podporují max. 5 timeslotů pro připojení GPRS; rád bych si ověřil, zda je situace stále stejná.

2) T-Mobile podporuje CS3 a CS4, hledám vhodný (=nový a levný) telefón, který s tím nemá problémy (tj. nejde mi o "papírový" zjištění "jo tenhle mobil to má" - to si umím najít). Pokud by za dobrou cenu uměl i EDGE, nezlobil bych se. Máte nějaký tip?

Pavel

a) GPRS je prakticky mrtvé, dnes "frčí" EDGE nebo UMTS (případně CDMA)
b) maximum 5 timeslotů je někdy (spíš téměř stále, pokud nebydlíš na samotě u lesa) dost nesplnitelný sen a ve větších aglomeracích pojedeš přes den s bídou na 2 slotech, ale viděl jsem i případy, kdy to jelo na jednom slotu (tj. prakticky jako CSD)

ad a) Ptal jsem se mailem na T-Mobile, zda bude funkční připojení mobilem s EDGE a externí anténou, kterej bych musel "zafixovat" na konlkrétní BTS s EDGE, jestli je to reálný. Odpověděli že těžko. Má s tím někdo zkušenost?

ad b) V tom bych problém neviděl, jsem v malé (aglomeraci).

Pavel