Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem VPN tunel - cisco router

chcel by som priamo na routri nstavit vpn tunel, ale na jednej strane je cisco, o ktorom neviem v podstate nic. momentalne. V principe, je mozne dat na druhu stranu ku mne iny router ako cisco? Ak by povedzme bezalo u mna na routri openVPN, bolo by mozne spojenie? alebo cisco pouziva nejake svoje ktore su mierne nekompatibilne?

No, davas dost obecnou otazku. Otazka by mela znit:
Mam cisco <dopln model> a chtel bych vytvorit VPN proti druhemu cisku. <tady bys mel uvest, jake situace chces vlastne docilit>. Tvuj dotaz je mleti pate pres devate bez nejakeho konkretniho zadani. Vse co uvadis je teoreticky mozne, ale kazde za urcitych podminek.

Linux je teoreticky mozne pripojit k ciscu pres jeho IPsec VPN. Cisco k jine nez jeho nativni VPN nepripojite nikdy.