Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem [Tip] Windows XP a problém s ikonami na ploše

Nejde o dotaz, jako spíš o zkušenost a návod na opravu

"Něco" se stalo a najednou byly ikony na ploše srovnané, jako po volbě rovnat automaticky. Stejně tak zmizely panely na taskbaru. Samozřejmě zatržení rovnat automaticky zvoleno nebylo a po jakékoliv snaze ikony umravnit se tvrdošíjně vracely zpět.

Vytvářet nový profil a vše nastavovat znovu se mi nechtělo, tak jsem pátral. Dozvěděl jsem se, že rozložení ikon je uloženo v registrech.

Jedná se o klíč:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Shell\Bags\1\Desktop

Při pokusu kliknout na něj se objevilo chybové hlášení. Jasné, nejsou práva. Takže pravá myš / Oprávnění. Seznam byl prázdný. Přidání např, skupiny administrátors nešlo. Takže tlačítko upřesnit, převzít vlastnictví a pak přidat sebe nebo administrátors a nastavit plný přístup.
Uvnitř klíče jsem našel spoustu zanořených klíčů 00. Takže jsem celý klíč BAGS smazal.
Rozložení ikon se ukládá při odhlášení, takže jsem se odhlásil, přihlásil a nic. Stačilo pohnout ikonami na ploše, stisknout F5 (občerstvení plochy) a ikony byly opět přiražené vlevo.

Pátral jsem dál a zjistil, že další místo, které je potřeba je klíč:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Streams

Opět jsem provedl stejnou opravu práv. V tomto případě byl obsah "normální", takže jsem klíč nemazal.

Tentokrát byla snaha úspěšná a rozložení ikon na ploše opět řídí uživatel a ne vyšší moc (Windows) ;-)

Zkousel jsem i jine programy na ulozeni ikon na plose.
Blbe je to, ze pokud to mas rozvrtane, tak pri kazdem prekresleni plochy se ti ikony zarovnaji automaticky ke kraji a ty byl musel stale dokola (tim je mysleno opravdu kazdou chvilku) ikony rovnat.
Dips je dobry, pokud ti to nejaky program rozhodi, abys to srovnal zpet. Ale pro tento pripad to vhodne neni.

Takze jeste jednou a pomalu.
Pokud mas ponicene registry, kde je ulozena pozice ikon, tak kazde prekresleni plochy, ke kterym dochazi kazdych par sekund pri normalni praci prerovna ikony doleva, jako by bylo zapnute automaticke rovnani.

Pak ti nepomuze zadny soft na ulozeni a obnoveni pozice ikon. Vlastne ano, pomuze, ale budes pomoci neho muset kazdych par sekund pozici ikon obnovovat.

Je možné že som sa do takej situácie nedostal, takže vaša rada je v celku platná.Vychádzam pravda len zo svojich skúseností,že ikony po zatvorení niektorých hier ked sa dohrá syn sú usporiadané asi tak ako popisujete.Je to rozličným zobrazením hier.
No tento program vrelo doporučujem.4-krát kliknem a všetko je na svojom mieste.Je možné v ňom nastaviť rozostavenie ikon pri rozlíšení aké si zadá užívatel.
S pozdravom.