Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Foťák vs. windows

Dobrý den. Měl bych dotaz. Koupil jsem nový foťák a on se mi po připojení do USB nepřihlašuje ja vyměnitelný disk a vůbec ho nemůžu v total comanderu najít. Šlo by s tím něco udělat? Ještě jsem se chtěl zeptat. POužívám v něm paměťovou kartu SDHC a čtečka pamětových karet mi ji nebere, ikdyž karta tam jde a čtečka je normálně na SD karty. Nevím jak to s tou čtečkou je. Hlavně bych potřeboval poradit, jestli jde někde něco nastavit, aby se po připojení foťáku udělal jako fleška třeba nebo vyměnitelný disk nebo tak nkěco. Díky za rady

Některé aparáty se nehlásí jako nový disk.
Co se objeví v tento počítač?
Ovládací panely - skenery a fotoaparáty nic?
Může být, že se musí instalovat nějaký program(ovladač) pro zobrazení přístroje.

Zalezi na tom, aky fotak to je. V niektorych typoch fotakov (starsie Samsung kompatky) s SD kartami sa muselo pripojenie k PC odsuhlasit vo fotaku.

PS: samozrejmostou fungovania je zapnuty fotak pri pripojeny. zobrazilo sa rozpoznane zariadenie? mate moznost skusit fotak na inom PC?

Některé foťáky potřebují k připojení obslužný SW, bývá přibalen, případně se dá stáhnout na stránce výrobce foťáku. I když to považuji za zrůdnost, že i pitomej foťák potřebuje svůj SW (vina výrobce), ale někdy to tak bývá.

Ja byť tebou, tak to neriešim.Foťák sa ti pri diskoch zobrazí a dokážeš z neho stiahnuť fotky-čo viac potrebuješ/načo total commander/.Nehovoriac o tom, že kôli stiahnutiu fotiek,zakaždým vyberať kartu z fotoaparátu, nie je dobré riešenie-riziko poškodenia dát, karty,atď.

Takze za:

1) ne vsechny fotaky umi Mas Storage rezim - tzn. nepripoji se jako dalsi disk, ale fotky se stahuji bud pomoci nejakeho softu, a nebo pomoci toho pruvodce ve Skenery a fotoaparaty.
Nektere fotaky maji navic v menu prepinani na PTP a Mass Storage (muze byt i jinak, viz. manual). U tech FUJI je vetsinou zvykem, ze Mass Storage neumi.

2) ohledne SDHC karty ve ctecce na tom notebooku.
Co se takhle zkusit podivat tady:
Bez zaruky, zkus...

3) nez neco koupim, byva zvykem, si o tom neco precist/zeptat se....ne az pak po koupi se divit, proc to nejde...

Koukam do original manualu a tam se pise, ze to umi PTP (Picture Transfer Protocol) a MTP (Media Transfer Protocol).

PTP je to, ze ti to naslo jako zarizeni Skenery a fotoaparaty.

Original manual str. 132.
http://www.fujifilm.com/products/digital_cameras/s /finepix_s8100fd/pdf/index/finepix_s8100fd_manual_ 01.pdf

edit:
Ja treba u sveho Nikonu mam volbu mezi PTP a Mass Storage...

edit/2: musel jsem to poopravit - ne ze to jde prepnout PTP/MTP, ale ze je to kompatibilni s PTP/MTP. Jsem si to pomichal s Canonem ;-)

To jsem odinstaloval hned, protože mi ten softík, stahoval fotky z foťáku a ukládalo to někam do své složky a ve foťáku to nezůstávalo, takže to šlo z PC...

U takovychto programu obvykle lze nastavit kam se maji fotky ukladat a jestli se maji po skonceni prenosu na karte smazat.