Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AVG

Dobrý den.Chtěla bych Vás někoho poprosit o radu.
Mám počítač po otci, ve kterém je nainstalované AVG 8.0. Kupoval si nějaký časopis, ve kterém měl každý měsíc nějakou prodlužovací lincenci. Já si ho ale kupovat nechci a chtěla bych přejít na normální free verzi, kterou mám v notebooku. Jelikož počítačům vůbec nerozumím, chtěla bych se zeptat, jakým způsobem to mám provést.Jestli mám to Avg z počítače odinstalovat a případně jakým způsobem, (přes nějaký odinstalační program nebo přes odinstalaci Avg v programu u Avg, nebo jak?)a nainstalovat free verzi. Už mi počítač hlásí že: Platnost licenčního čísla nelze ověřit. a AVG neběží.
Předem děkuji za pomoc.Terka

Nevím, jaký časopis si kupoval a co v něm bylo (?). Přesto jsou varianty, a to buď dokoupit prodlužovací klíč za cca 450 Kč (nevím kolik přesně stojí, musel bych mrknout) nebo, jak jste zmínila, odinstalovat "Pro" verzi (Start-Všechny programy-AVG 8-odinstalovat) a nainstalovat "Free" AVG.

Zkoušela jsem to odinstalovat přes Start-Všechny programy-AVG 8-odinstalovat a háže mi to tohle :-(

Instalace:
Chyba: Selhala akce pro soubor avi7.avg: vytváření zálohy....
Error 0x80070020 %DESTINATION% = "C:\WINDOWS\System32\Drivers\Avg\avi7.avg.install_ backup", %SOURCE% = "C:\WINDOWS\System32\Drivers\Avg\avi7.avg"
Error 0x80004004
Varování: Selhala akce pro soubor avgfwfd.inf: odregistrace souboru....
Odinstalace NDIS ovladače pro Firewall AVGselhala.
Výjimka textové zprávy AVG.
Návrat:
Chyba: Selhala akce pro soubor avgfwfd.inf: rušení odregistrace souboru....
Instalace NDIS ovladače pro Firewall AVGselhala.
Error 0x80070002: Driver configuration not found in the registry. - Possible cause: Systém nemůže nalézt uvedený soubor.

Čistě z praktických důvodů jsem na to upozornil kluky a holky z Grisoftu, hádám, že tam mají nějaké chybky, dostanu odpověď. U AVG 8.5 je momentálně nějaký drobný problém, protože jednoduchá odinstalace nefunguje korektně. Na stránce supportu výrobce jsem odpověď nenašel (pokud nepřehlédl).

Např. mně hlásí AVG, při pokusu o odinstalaci, jednu chybu - že "není nainstalované", tedy není co dát pryč. Položka chybí i v seznamu "Přidat nebo odebrat...".

Myslím, že běžný uživatel by se trápil.

P. S. Pomáhejme Grisoftu zlepšovat :-p.

Tak jen doplním, odpověď přišla až dnes, možná už není nutno, přesto.

Ukázkově k mému pokusu - pokud nefunguje jakákoliv uživatelsky běžná korektní odinstalace, což byl i shodou okolností můj zkušební příklad (obdobně na dvou PC s AVG), byl mi v první fázi nabídnut "avgremover" (odkaz na soubor mně zaslaný, pokud jsem nepřehlédl, vlastně ani moc nehledal, je velikostí rozdílnou **** od nabízeného k dnešnímu dni na supportu).

Pro uspesnou odinstalaci AVG 8 pomoci tohoto nastroje postupujte
prosim nasledovne:
- Stahnete si na Vas pocitac servisni nastroj AVG z nasledujiciho
umisteni (doporucujeme
ulozit jej na pracovni plochu). Pote prosim tento program spustte
(zobrazi se detailni
informace v nove otevrenem okne):

Oficiální soubor z avg.com lze nalézt viz odkaz:

cz.36

V druhém, případně neúspěšném případě, je mi nabídnuta další pomoc.