Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Microsoft Word - jak otevřít soubor doc bez Wordu?

Zdravím,
potřeboval bych otevřít jeden soubor, který je ve wordu, ale já v počítači nemám office. Jde to nějak obejít, otevřít v něčem jiném nebo si musím zakoupit ofiice?

Změna předmětu, původně: Microsoft Word
Změna kategorie, původně: Operační systémy (host)

Hezký den, taky řeším, jak soubory z Wordu a OpenOffice otevřít bez těchto programů. Potřebuji na svém pomalejším noťásku Ace Aspire One (ale bez sekačky ;-) ) otevírat návody psané jak ve Wordu, tak v Openoffice. OpenOfficům se chci vyhnout, protože instalačka je obrovská, já mám jen malý SSD disk a stejně budu hlavně číst. Zkusila jsem Abiword portable verze 2.4.6 ale s překvapením musím konstatovat, že nenačetl obrázky vložené v dokumentu :.( ! Jen čistý formátovaný text a to je mi na houby. Word Viewer taky beru až jako poslední variantu, protože v něm se asi nedá do dokumentu nic vpisovat (nap. poznámka), že?
Kdo máte Abiword, můžete prosím pro mě vyzkoušet, jak se vám v něm načítají dokumenty s OBRÁZKY?
Moc děkuji předem, velice by mi pomohlo konečně sehnat MALÝ, ale použitelný program na čtení dokumentů s obrázky a s možností vpisování. Pro Win XP Home SP3.

To Joan:
Vyzkoušej HERIEditor 203 RC2 - najdeš na tema.php
Je to sice zatím jen testovací beta verze, ale autor stále pracuje na odstranění bugů. S dokumenty doc a docx pracuje již dobře (i s obrázky), a ukládání + úpravy také fungují, ale formát odt z OpenOffice neumí. Na disku zabere cca 10MB (po odstranění zbytečného adresáře "bin" jehož obsah je tam 2x). Neinstaluje se, jen se rozbalí a před prvním spuštěním je potřeba spustit "Register ActiveX.bat". Pro tebou uváděný účel by mohl vyhovovat.

Díky, vyzkoušela jsem tedy HERIEditor (ale z Gigamanie), ale neměl v sobě podporu DOC (jen RTF, HTML a TXT) a taky nevím, co způsobí to spuštění Register Active.bat. Tak jsem ještě pátrala a objevila starší verzi portable Abiwordu 2.4.4 a hle! Soubory v DOC se mi otvírají přesně jak mají, i s obrázky, hurááá :-D
Ale díky za snahu :-)