Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s flashem FW u routeru Linksys

Mám problém s firmwarem mého routeru WRT54GL. Přestaly se ukládat nastavení a tak jsem se podíval po novým FW a našel jsem ho. Stáhl jsem ho a podle návodu jednoduše přeflashoval. V půlce se to seklo, napsalo to, že operace selhala a nejsem schopen se teď nijak dostat do routeru a nejde tak ani použít záloha staré verze. Nevíte někdo, jestli se s tím dá něco dělat? Předem podotýkám, že bych rád odpovědi bez rad "když to neumíš, tak to nedělej". Tím ze sebe nedělám odborníka, ale nedá se na tom podle návodu nic zkazit. Dělal jsem to již několikrát, pokaždé podle návodu a pokaždé bez problémů. Co se teď stalo nevím, prostě to v půlce kikslo-FW je přímo od výrobce. Restartovat modem nejde, respektive na to nereaguje a dioda POWER bliká, přitom má svítit.

No třeba tomu, že router je v záruce a pokud by někdo zjistil, že jsem zkoušel něco z neoficiálního zdroje, tak abych třeba nepřišel o záruku, to je vše co jsem tím myslel. Jinak mám smůlu, mám tu nejhorší variantu a do routru pájet kabel nehodlám. Stejně ho nemám. Dík.

Ja vím, pochopil jsem to, ale šlo mně o to, když se pak v servisu zeptají co jsem s tím dělal a já bych řekl, že jsem byl na neoficiálních stránkách a "opravoval" to podle návodu z nich, tak by se mnou asi rychle vyběhli. Přece tam píšu jasně, že mám asi tu nejhorší variantu, kdy se má použít Recovery by JTAG cable. A do toho nejdu.

Linksysy by měly mít recovery boot, který by měl být dostupný při specifickém držení tlačítka reset při studeném startu (viz manuál). Reflash JTAGem není v drtivé většině případů nutný.

jinak flashem nabořený systém nespravíš, to se opravuje resetem do defaultu.

edit: jak ti teď ten router po spuštění bliká?

Manuál nemám. Je k tomu jen CD a tam jsem návod nenašel.
Zkoušel jsem tohle

Before you continue below, make sure you've first tried a hard reset to revive your router:
Disconnect the router from UTP cables (not the power cable).
Push reset button for 30 secs.
Without releasing reset button, disconnect power cord.
Hold the reset button for another 30 secs.
Replug the power cord.
Still hold the reset button for another 30 secs.
Release the reset button and give the router about 10 secs to resettle.
Disconnect power cord for another 10 secs and then reconnect.
All should be in default settings now.

a nepovedlo se opravit nic, snad jsem to nedělal blbě.

Bliká to pořád a rychle, takže podle toho návodu co dal Host, je to varianta 1. sledoval jsem, jestli se to náhodou neprjeví i nějak jinak, ale pravděpodobně bliká jen ten POWER.

No nevím proč jako střelec, ale z Monte Carla nejsem, bohužel.

Na mě musíš polopatě. Já ot umím akorát zapojit a nastavit podle návodu.
Kde myslíš IP? IP pro přístup do Linksysu má být 192.168.1.1. Tu zadám do prohlížeče jako vždycky předtím a nic to neudělá. Polde mýho je chyba v tom routeru, protože ten POWER bliká a ping píše, že cíl není dostupný nebo něco takovýho.
Jestli je to tak jednoduchý jak říkáš, tak mně prosím tě poraď jak a kam tu IP napevno dát. Aha, už možná vím co myslíš. Mám připojit ten porouchanej router a do vlastností sítě dát ručně tu IP 192.XXX a nezatrhávat získávat automaticky z DNS nebo tak nějak. Jdu to zkusit.

Dělám to celý blbě, to už je mně jasný. Zkusil jsem dát IP napevno na 192.168.1.1 a hlásí to, že mám už tuto IP v systému, ale nevím kde. Tak jsem tam zkusil dát tu s 2 na konci a to jede, ale stejně se do routeru nedostanu, ale nehlásí to už konflikt adres.
Jak jsem říkal, tomuto vůbec nerozumím, umím akorát podle návodu něco udělat. Tady je ta chyba. http://img253.imageshack.us/my.php?image=chyba.jpg
Nevím totiž ani jakou dát masku. Tak jsem nechal tu, kterou to nabídlo samo.

Takže seš si jistej, že mám nastavit IP s 2 na konci? Nechci se tě dotknout, ale jen jestli ses nepřehlídl. Linksys má totiž admina na IP co končí na 1. Měl jsem kdysi SMC a ten měl amdina na IP co končí 2.

Teď jdu zkusit ten tvůj návod, ale musím zase popřehazovat kábly, tak pár minut nebudu psát.

Píšu z bráchovýho pc. Tak už to teď snad půjde. Sorry, ale já jsem to četl. Jenže tomu prostě nerozumím dost co a kam psát. Jak jsem říkal, potřebuju návod pro blbce.

Takže jsem to udělal podle tvýho návodu. Na pc jsem dal IP adresu s 2 na konci. Síť naskočí, maska je ta 255.255.255.0, ale z prohlížeče se na IP 192.168.1.1 nedostanu. Ping na tuto IP funguje. Spustil jsem ten prográmek a jako server jsem nevěděl co dát a tak jsem dal 192.168.1.1, heslo jsem nedal(pak jsem to zkoušel i s heslem "admin"), soubor jsem vybral tam kde je a zkouším teď dát originál FW. Hlásí to tuhle chybu "Unable to get responses from the server".
Dělám něco pořád ještě blbě anebo to nepůjde?

Tak to dělám jak jsi napsal a píše to tohle "Failed to resolve host address", přímo dole v tom prográmku.
Mám IP končící na 2 v programu nastaven server 192.168.1.1 bez hesla i s ním a soubor vybírám originál a dál se nemůžu dostat. Káblem mám propojený pc s routerem. Nemám zapojenu síť od providera. Router je zapnut a bliká POWER dioda.

No přímo ten prográmek jsem myslel.

To co píšeš s tou syntaxí vidím poprvé v životě(radši bych to dělal z okna toho programu TFTP) a asi to podle toho nespustím(jen se matně domnívám, že by se to mohlo napsat do toho okýnka CMD), ale jak jsem psal níž, už se to nějak povedlo, ale nevím teď jak dál.

Poté, co ověříte, že router stále odpovídá na ping (ping 192.168.1.1), tak tam to "cosi" už konečně zadejte. Umístětě si soubor s firmware třeba do rootu disku c, pojmenujte ho nějak jednoduše, třeba právě firmware.bin, a spusťte příkaz

tftp -i 192.168.1.1 PUT c:\firmware.bin

A děkujte touchwoodovi za jeho nekonečnou trpělivost.

Teď už to chápu, pochop, že to vidí porvé takto rozdrbané. Jo, teď se mně tam nějak povedlo dát ten FW. Napadlo mě předtím na těch cca 30s stlačit reset. Ukázalo se v tom flashovacím programu, že to bylo úspěšné, ale router pořád nefunguje. Co mám dělat dál?

Jak vám to jen vysvětlit? Poté, co se nepodařil upgrade firmware a router přes webové rozhraní neodpovídá, nastupuje záložní systém, který vám umožní přes TFTP (v "tom okně, když se spustí cmd") nahrát firmware nový (žádný jiný způsob nebude úspěšný). Dokud tak neučiníte, router wám přes webové rohraní nejen neodpoví, ale ani nebude schopen plnit svou funkci. Až se vám to tímto způsobem podaří oživit, pak terpve můžete měnit firmware způsobem, který je vám známý.

Díky moc. Nebudete tomu asi věřit, ale funguje to tak jak jsem o tom psal. Právě jsem dopsal ten řádek do toho CMD okna a ještě jsem se pro jistotu podíval na ten router a on už naskočil nějak sám. Takže ten upgrade FW fungoval i tím mým "divným" způsobem.

To právě nevím, proto se ptám. Já chci být co nejvíc v defaultním nastavení chráněn. Nastavovat v tom nic nehodlám, protože to neumím. Takže pokud je ten DD-WRT v defaultu líp nastaven proti útokům zvenčí, tak bych ho chtěl radši. Jde mně opravdu pouze o default nastavení, protože si v tom umím nastavit akorát šifrování wifi a klonování MAC a pár dalších detailů. Nic jiné nepoužívám, protože nevím co to znamená. Akorát jsem se teď díval, jestli nemám povolenou tu vzdálenou správu a je zakázána, tak jsem trošku klidnější a změnil jsem i heslo. Četl jsem tady tu zprávičku o viru, která zrovna "leze" do mého routeru.

Ne nedělám, ale předpokládám, že výrobce to nastaví tak, aby to mohl v relativním bezpečí používat i BFU. Nepředpokládám, že to je dělaný tak, že je defaultně vše povoleno a myslím, že výrobce ví, že 99% zákazníků, kteří kupují takovouto věc, ji umí akorát zapnout.
Jinak díky za radu k věci..., he