Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem TP-LINK WR-542G

Ahoj mám dotaz, vlastním výše zmiňovaný AP Router a mám problém s DHCP nastavením, všechno v pořádku, jen se mi zdá že blbne Rezervace DHCP Adres pro určité MAC... normálně na všechny pc po LAN rozhraní se přiřadí správné ip podle rezervace, ale problém je na WLAN , připojim se wifi a notebook dostane první volnou IP s rozmezí které je nastaveno x.x.x.10 , a přitom má nastaveno na rezervaci x.x.x.5 jako pevnou ip .. Nevíte někdo co stím ? Firmware je nahrán nejnovější

ip jsi mohl směle vypsat celou, není na ní nic tajného (ostatně je interní za routerem).
zkus sem ještě dát tvoji konfiguraci ntb: start - spustit - cmd.exe [enter] příkaz: ipconfig -all
označit výpis pravým myšem, enterem zkopírovat do schránky, ze schránky ctrl+v sem.

ty ip se omlouvám , byl jsem línej je jenom rozepisovat :-D tak sem napsal jen konečné čísla , přikládám tedy ipconfig notebooku, který dostává nerezervovanou IP

Adaptér sítě Ethernet WAN:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : ZyXEL G-120 IEEE 802.11g Wireless Ca
rdBus Adapter
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-19-CB-3B-B3-8D
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.10
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
Server DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.1.2
Servery DNS . . . . . . . . . . . : 84.244.102.11
Zapůjčeno . . . . . . . . . . . . : 26. března 2009 22:25:15
Zápůjčka vyprší . . . . . . . . . : 27. března 2009 0:25:15

anténa má router... co tam máš za mód?
když odpojíš anténu od tplinku - a zkusíš restart svého routeru - nepřiřadí se notebůů kýžená adresa?
a ještě: jaké máš nastavení wan adresy/masky routeru tplink? taky rozsah 192.168.1.x jako lan strana?

Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
Server DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.1.2

ty nemáš zapojený v routeru vstup wan, ale anténa ti vede do lan? který dhcp router/server ještě ovlivňuje tvoji síť - od tvého providera?

anténa jde do tplinku na LAN , wan je volný - kvuli překladu adres, abych se mohl pohybovat na místní síti a sdílených discích.jinak už žádný dhcp neovlivnuje síť , je zapnut jen na tplinku, anténa je v módu router se statickou IP, stim to nemá nic společnýho, myslim jen že chyba je v tp-linku, lan rozraní dostane správné rezervované ip adresy, a když se připojim přes wifi , tak dostanu špatnou, tu první volnou